"Twoja twarz brzmi znajomo". Wcielił się w Drake'a i oburzył amerykańskich dziennikarzy. "Obrzydliwy występ"

Bogumił Romanowski wcielił się w Drake'a w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Dziennikarze amerykańskiego serwisu uznali jego występ za rasistowski.

"Twoja twarz brzmi znajomo". W minionym odcinku zwycięzcą okazał się Bogumił Romanowski, który wcielił się w Drake'a i wykonał utwór "Hotline Bling". Uczestnik otrzymał największą liczbę głosów, a w konsekwencji dziesięć tysięcy złotych, które przeznaczył na wybrany cel charytatywny. 

Wydawać by się mogło, że jego występ zachwycił wszystkich. W końcu Boogie idealnie podrobił głos i ruchy kanadyjskiego piosenkarza, a przecież o to w programie chodzi. Jak się okazuje, znaleźli się i tacy, którzy doszukali się w występie Bogumiła powodu do wywołania afery. 

Afera po występie Bogumiła Romanowskiego

Występ Bogumiła wzbudził negatywne emocje zwłaszcza za oceanem. Na portalu Complex.com pojawił się artykuł, w którym czytamy:

Piosenkarz zapewnił widzom zarówno obrzydliwy występ, jak i obraźliwy wygląd, wcielając się w Drake'a - czytamy na łamach amerykańskiego serwisu Complex.com
Pomimo, że jego występ był płaski i ofensywny, Bogumił wygrał główną nagrodę. Na instagramowym koncie programu, które ma ponad 40 tysięcy obserwujących, pojawiło się jego zdjęcie w blackface'ie. Nikomu z pracujących przy widowisku osób nie przyszło do głowy, że to okropny pomysł. - pisze Complex

To jednak nie wszystko. Redaktorzy oczekują teraz przeprosin.

Bogumił nie zdecydował się jeszcze przeprosić, ani nawet przyznać, że jego blackface był obraźliwy. Sądząc jednak po różnicach kulturowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, to mało prawdopodobne, że będzie równie zaniepokojony - dodali.

Jak się okazuje, cała afera powstała w wyniku rzekomo źle zrobionej charakteryzacji. Według dziennikarzy Complex.com, skóra Drake'a jest w rzeczywistości znacznie jaśniejsza. To też dostrzegło kilku polskich internautów.

Blackface w XXI wieku. Wstyd.
Drake nie jest taki ciemny... - czytamy na fanpage'u "Twoja twarz brzmi znajomo".

Oburzenie wyrazili też amerykańscy internauci:

Dla mnie wygląda to rasistowsko.
Przegięcie!

Produkcja programu odpowiedziała na Instagramie.

Boogie jako Drake oburzył amerykańskich dziennikarzyBoogie jako Drake oburzył amerykańskich dziennikarzy Instagram/twojatwarzbrzmiznajomo

Trudno nam uwierzyć, że temat złej charakteryzacji odbił się takim echem, a większość obelg rzucanych jest pod adresem niewinnego Bogumiła Romanowskiego. Ot, makijaż się nie udał. To wszystko. Podobnych kontrowersji nie było, gdy Katarzyna Skrzynecka przebierała się za Tinę Turner, a Maria Tyszkiewicz za Rihannę. Czy dostrzegacie tu chociażby cień rasizmu? Bo my wcale.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS