Ethan Hawke zachwycony językiem polskim. "Zakochałem się w nim". Wszystko dzięki... Joannie Kulig

Ethan Hawke w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przyznał, że bardzo podoba mu się nasz ojczysty język. Aktor zachwycił się nim, kiedy usłyszał go z ust Joanny Kulig.

Światowa kariera Joanny Kulig nabiera rozpędu. Aktorka współpracuje z wieloma gwiazdami amerykańskiego kina. Jednak już siedem lat temu Kulig zagrała u boku Ethana Hawke'a w filmie "Kobieta z piątej dzielnicy".

To doświadczenie było ważne nie tylko dla niej, ale również dla gwiazdora takich hitów, jak "Boyhood", "Noc oczyszczenia", czy "Pierwszy reformowany". 

 

Ethan Hawke o języku polskim

Ethan Hawke przyznał, że jest pod dużym wrażeniem filmów Pawła Pawlikowskiego, a także gry aktorskiej Joanny Kulig. To właśnie dzięki niej Hawke zakochał się w języku polskim.

Przyznał to w najnowszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". 

Zakochałem się w nim [języku polskim], kiedy kręciliśmy "Kobietę z piątej dzielnicy". Mieliśmy scenę z Joanną Kulig, która czyta mi po polsku. Do dziś myślę o tym z sentymentem. Podobnie jak o Joannie. To wybitna aktorka, a w „Zimnej wojnie” jest po prostu fenomenalna - wyznał aktor.

Cieszymy się, że artysta docenił nasz język, który jest nie tylko piękny, ale również trudny. Może kiedyś usłyszymy, jak Ethan Hawke mówi po polsku.

AG