Łepkowska o kobiecie, którą miał zgwałcić Ronaldo: Za późno na takie żale. "Co ta kobieta wygaduje"

Ilona Łepkowska w programie "Fakty po faktach" wypowiedziała się na temat ofiar gwałtu. Jej słowa oburzyły widzów.

Ilona Łepkowska kilka dni temu pojawiła się w programie "Fakty po faktach". Razem z prof. Tomaszem Płudowskim i dominikaninem o. Pawłem Gużyńskim poruszyła temat gwałtów i molestowania seksualnego. Wypowiedź scenarzystki oburzyła Polaków.

Ludzie oburzeni wypowiedzią Łepkowskiej

Łepkowska odniosła się do sprawy gwałtu, jakiego miał dopuścić się Cristiano Ronaldo w 2009 roku. Według pisarki, kobieta, która opowiada o tak traumatycznej sprawie po latach, sama jest sobie winna i sama sobie szkodzi. 

Moim zdaniem jest za późno na takie żale. Sama sobie tym szkodzi – stwierdziła.

To jednak nie wszystko. Łepkowska jest także zdania, że „kto idzie z nieznajomym do hotelu, ten przekracza granice bezpieczeństwa”, oraz że kobiety przesadzają żądając odszkodowania za klepnięcie w tyłek.

Słowa scenarzystki spowodowały, że teraz Polacy nie pozostawiają na niej suchej nitki. Twitter zalała fala negatywnych komentarzy: 

Łepkowska po stwierdzeniu, że 'jest różnica miedzy zgwałceniem 14-letniego ministranta, a dorosłej kobiety' powinna jako ekspert komentować filmy pornograficzne
Słuchacie Łepkowskiej o ofiarach molestowania? To niewyobrażalne, co ta kobieta wygaduje. Wystarczy poświęcić pół godziny, żeby się dowiedzieć, dlaczego ofiary gwałtów latami milczą. Ale po co. Jak jest się gwiazdą, można publicznie bredzić, co ślina na język przyniesie.
Czy ja oglądam Ilonę Łepkowską (chyba), która mówi, że to wina zgwałconej kobiety, że Ronaldo ją zgwałcił i tego wcześniej nie podała do informacji publicznej? - czytamy na Twitterze.

Ilona ŁepkowskaIlona Łepkowska WBF

Sprawę skomentowała też Iga Dzieciuchowicz. Dziennikarka odniosła się do wypowiedzi Łepkowskiej w "Codzienniku Feministycznym".

Koniem trojańskim spotkania okazała się Ilona Łepkowska, która wjechała w sam środek dyskusji ze stwierdzeniem, że w jednym punkcie zgadza się z Donaldem Trumpem: przez akcję #Metoo dla chłopców nadeszły przerażające czasy - zaczęła.
Po tej wypowiedzi nastąpiła seria, którą można wpisać w definicję zjawiska obwiniania ofiar (victim blaming). Victim blaming to jedno z głównych przyczyn, dla którego kobiety nie zgłaszają przestępstw na tle seksualnym - dodała.

Na końcu zaapelowała bezpośrednio do scenarzystki.

Pani Ilono, obwinia Pani osoby doświadczające przemocy seksualnej na publicznym kanale, w kraju, który jest (i piszę to bez cienia przesady) rajem dla gwałcicieli

Myślicie, że Łepkowska ponownie zabierze głos?

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS

Więcej o:
Komentarze (293)
Ilona Łepkowska o kobiecie, którą miał zgwałcić Ronaldo: Za późno na takie żale. Ludzie nie dowierzają: To wstrętne!
Zaloguj się
 • Gość: Pati

  Oceniono 172 razy 90

  Oczywiście ze za późno . Mogła to zrobić zaraz po , a nie czekać 9 lat . Wzięła 375 tys , kasa się skoczyła to nagle traumę ma biedna . Nie ma konkretnych dowód , badań dna itp . Na jakiej podstawie mogą udowodnić Ze 9 lat temu została zgwalcona ? Nie bronię Ronaldo ale takim zachowaniem tylko się ośmiesza i później nikt nie traktuje poważnie kobiet które naprawdę potrzebują pomocy .

 • Gość: Aga

  Oceniono 182 razy 66

  Niestety Pani Ilona ma rację! Jak można pójść do pokoju hotelowego z nieznajomym i oczekiwać że do niczego nie dojdzie? Kobieta która tak robi doskonale wie po co idzie do takiego pokoju. Jak nie chce iść z facetem do łóżka to niech nie idzie do jego sypialni...!

 • bartekgryko

  Oceniono 108 razy 54

  Łepkowska ma rację, może się to nie podobać, ale ma.... dorosła kobieta powinna zgłosić przestępstwo od razu. jeżeli ktoś ukradnie rower, a właściciel po 8 latach sobie przypomni, ze stracił rower to czy jest to wiarygodne ? I ma też rację, że jest różnica między współżyciem z 14 latkiem a dorosłym. Od osoby dorosłem możemy i powinniśmy oczekiwać dorosłych zachowań od dziecka nie.

 • Gość: kk

  Oceniono 83 razy 45

  nie widział programu, ale według mnie jest mała różnica gdy ktoś zgwałci dziecko które jest naiwne i nie wie że jest wykorzystywane, od sytuacji kiedy kobieta idzie z obcym mężczyzną w nocy do hotelu, do jednego pokoju

 • walkirrr

  Oceniono 84 razy 44

  do pokoju hotelowego ??? Ta zachłanna naciągaczka wlazła naga do jego jakuzzi a po 9 latach przypomniała sobie ze jest zgwałcona, śmiech na sali. Nie przepadam za Łepkowską ale tutaj się z nią zgadzam

 • ikselk

  Oceniono 100 razy 40

  Łepkowska MA RACJĘ. I tyle w temacie!

 • leoleo

  Oceniono 77 razy 39

  nie jestem oburzony, łepkowska celnie określiła sytuację

 • moler1

  Oceniono 80 razy 36

  Widziałem tę rozmowę, wiedziałem, że na Łepkowską wyleją się pomyje, bo mimo, że miała 100% racji i bardzo rozsądny głos, ten kraj jest przepełniony idiotkami pokroju Igi Dzieciuchowicz

 • Gość: Annia

  Oceniono 58 razy 34

  Jestem kobietą i też uważam, że wybranie się do pokoju hotelowego z dopiero co poznanym facetem to zachowanie podwyższonego ryzyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX