Meghan Markle jest w ciąży. Jak będzie miało na imię jej dziecko?

Meghan Markle i książę Harry ogłosili światu dobrą nowinę. Na wiosnę księżna i książę spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Jak dadzą mu na imię? Bukmacherzy na całym świecie już obstawiają.

Meghan Markle i książę Harry będą mieli dziecko. Informację oficjalnie potwierdzono za pośrednictwem kanału Kensington Palace na Twitterze, dodając, że mały książę lub księżniczka przyjdzie na świat wiosną przyszłego roku.

Meghan Markle w ciąży! Jakie imiona wybiera się w rodzinie królewskiej?

W przypadku rodziny królewskiej, właściwie nic nie zostawia się przypadkowi. Nie inaczej jest w przypadku wyboru imienia dla dziecka. Na szczęście, Meghan i Harry jedyne, co muszą zrobić zgodnie z protokołem, to poinformować królową jako pierwszą o wyborze imienia. Ale jakie to będzie imię, to już zależy tylko od nich.

Powszechnie jednak wiadomo, że imiona małych królewiczów i królewien są zawsze w odniesieniu do tradycji lub uhonorowania pamięci o jakimś ważnym członku rodziny. Książę George (a właściwie George Alexander Louis) dostał imię po ukochanym ojcu królowej, królu Grzegorzu VI. Księżniczka Charlotte (Charlotte Elizabeth Diana) otrzymała imię po swoim... dziadku, księciu Karolu (Charlotte to męska forma imienia Charle). Książę Louis (Louis Arthur Charles), najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, dostał imię po wujku księcia Filipa, jego mentorze i przyjacielu.

Jak będzie nazywało się dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego?

Jeśli będzie to dziewczynka, najprawdopodobniej szczęśliwi rodzice zdecydują się nazwać córkę Diana - oczywiście na cześć tragicznie zmarłej matki księcia Harry'ego. Był on z nią bardzo związany, o czym wielokrotnie sam opowiadał.

A jeśli będzie to chłopiec? Tutaj bukmacherzy nie są zgodni. Jedną z propozycji jest imię "Spencer", które łączyłoby się z nazwiskiem księżnej Diany (Diana z domu Spencer).

Jednak ponieważ dzieci Meghan i Harry'ego mają absolutnie minimalne szanse na odziedziczenie tronu, młodzi mogą sobie pozwolić na odrobinę więcej szaleństwa przy wybieraniu imienia. To bezpośredni dziedzice muszą nazywać się "godnie" - ci z dalszych miejsc w kolejce mogą odejść od protokołu.