Królowa Elżbieta co roku spędza wakacje w tym samym miejscu -zamku Balmoral. "Tam może uciec od wszystkiego"

Królowa Elżbieta co roku spędza wakacje w zamku Balmoral. Dlaczego monarchini wybiera właśnie to miejsce?

Królowa Elżbieta II co roku wyjeżdża na wakacje do zamku Balmoral. Chociaż nie jest to jedyna posiadłość królowej, ona zawsze decyduje się na spędzenie lata właśnie tam.

Gdzie królowa Elżbieta spędza wakacje?

Lato w Szkocji to już tradycja dla królowej. Elżbieta II wyjeżdża tam od najmłodszych lat i wcale nie jest znudzona zamkiem Balmoral. Dickie Arbiter, dawny sekretarz prasowy królowej zdradził brytyjskiej prasie, że posiadłość jest dla królowej drugim domem.

Wydaje się, że to miejsce jest drugim domem królowej. W lipcu opuszcza pałac i zaszywa się tam aż do początku października. Tam może uciec od wszystkiego i może cieszyć się dwoma miesiącami wakacji - wyznał Arbiter.

Rodzina królewska na chrzcie księcia LouisaRodzina królewska na chrzcie księcia Louisa Matt Holyoak / AP

Okazuje się, że Elżbieta często ma tam gości. W Szkocji odwiedzają ją wnukowie -  książę William i książę Harry, a także księżna Kate. Czas z królową spędza tam także książę Karol i księżna Kamila, a także księżniczka Beatrice i Eugenia. Co robi królewska rodzina na wakacjach?

Bardzo dużo spacerują, a także urządzają sobie pikniki w kabinach z bali nad rzeką Dee. Robią to, co robią inni ludzie, gdy wyjeżdżają do kraju, kiedy przebywają na wakacjach. Odpoczywają, ciesząc się towarzystwem najbliższych - wyjawił dawny sekretarz.

Jak na razie jedyną osobą, która nie miała okazji odwiedzić królowej Elżbiety w Szkocji jest Meghan Markle.

Księżna Sussex jeszcze tam nie zawitała, bo dopiero od maja gości na królewskiej scenie. Niemniej jednak Harry zwykle tam bywał. Rodzina królewska przebywa tam od kilku to kilkunastu dni. Wszystko w zależności od ich obowiązków - dodał Dickie.

MT

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.