Pogrzeb syna Leszka Millera. Były premier wygłosił wzruszające pożegnanie: "Ja z żoną pytamy: "dlaczego umarłeś?"

Pogrzeb Leszka Millera Juniora odbył się 1 września. Jego ojciec wygłosił wzruszającą mową pogrzebową.

Syn Leszka Millera zmarł tragicznie w wyniku samobójstwa w ostatnią niedzielę sierpnia. Pogrzeb odbył na cmentarzu w Żyrardowie, gdzie urna z prochami zmarłego spoczęła w rodzinnym grobowcu.

Leszek Miller przerywa milczenie

Leszek Miller po raz pierwszy od śmierci syna umieścił wpis w sieci. W piątek na swoim koncie na Twitterze napisał kilka poruszających i smutnych zdań:

Wczoraj ostatni raz ucałowaliśmy Leszka. Jutro urna z Jego prochami spocznie obok ukochanej Babci. Dziękujemy bardzo za wszystkie słowa wsparcia i żalu. Dziękujemy kardynałowi Krajewskiemu z Watykanu za słowa pocieszenia i modlitwę z papieżem Franciszkiem w intencji Syna.

Pogrzeb Leszka Millera Juniora

Pogrzeb Leszka Millera Juniora odbył się w sobotę 1 września o 10.30 w Żyrardowie. Tam złożono urnę z prochami zmarłego w rodzinnym grobie, zaraz obok jego ukochanej babci, donosi Fakt.

Na miejscu była obecna rodzina zmarłego, córka Monika Miller oraz rodzice, Leszek Miller i Aleksandra Miller. Na miejscu nie zabrakło posłów z SLD i aktorów. Wśród żałobników znaleźli się m.in. Daniel Olbrychski i Jerzy Wenderlich.

Leszek Miller wygłosił w trakcie ceremonii pożegnalne przemówienie, relacjonuje przebieg ceremonii Fakt:

35 lat temu stałem tu z małym chłopcem. Przy tym grobie, gdzie grzebaliśmy babcię mojego syna, a moją mamę Annę. I wtedy mój syn przez łzy mówił: "Babciu, dlaczego umarłaś?". Dziś nasz syn u boku swojej babci przejdzie do wieczności, a ja z żoną pytamy: "Dlaczego umarłeś?". To pytanie będzie nas dręczyć przez całe życie. 

Były premier tak pożegnał się z synem:

Za każdym razem, gdy umiera ktoś nam szczególnie bliski, umiera część każdego z nas. Mój drogi Leszku, musimy cię dziś tu zostawić, ale zawsze będziesz w naszym wspomnieniu i zawsze będziesz naszą miłością.

Leszek Miller Junior nie żyje

O śmierci Leszka Millera Juniora poinformowała jako pierwsza jego córka, Monika Miller. Umieściła wpis na Instagramie. Więcej o okolicznościach jego tragicznej śmierci opowiedziała partnerka zmarłego, Katarzyna. W rozmowie z Wirtualną Polską opisała, co się stało przed jego śmiercią.

Mężczyzna zmagał się z depresją od długiego czasu. Wieczór przed samobójczą śmiercią pokłócił się z ukochaną. Przez to spali w różnych pokojach, czego ona teraz żałuje:

Spałam na dole, bo mieliśmy sprzeczkę, a on był wtedy u góry. Jeszcze koło 2-3 w nocy zszedł na dół i potem zamknął się w sypialni na górze. Potem rozegrał się horror, najgorszy jaki można sobie wyobrazić. Żałuję, że nie poszłam spać na górę. Może by inaczej to się potoczyło - wyznała w rozmowie z WP.

To ona znalazła jego ciało. Leszek Miller Junior powiesił się, co potwierdziła prokuratura. Jego ciało zostało skremowane.

JAB

Więcej o:
Komentarze (22)
Pogrzeb syna Leszka Millera. Były premier wygłosił wzruszające pożegnanie
Zaloguj się
 • Gość: gość

  Oceniono 33 razy 31

  Nie szukał pomocy u rodziców nie chcąc zapewne ich smucić , niepokoić , ranić , ale drogie dzieci bez względu na wiek powinniście wiedzieć ,że dla nas rodziców miłość do was dzieci jest bezwarunkowa i trzeba prosić o pomoc , rozmawiać , szukać rozwiązań , Tylko rodzice są gotowi na wszystko by ratować swoje dzieci w takich chwilach . Pamiętajcie o tym .

 • Gość: violazgorzelec

  Oceniono 25 razy 25

  Odpoczywaj w pokoju

 • Gość: ob

  Oceniono 32 razy 22

  Czy Leszek Miller jest wierzący czy nie-to jest jego osobista sprawa.Ma jednak tą klasę,której niejednokrotnie nie mają zarówno osoby mające się za obrońców wiary czy wręcz przeciwnie -jawnie przeciwne kościołowi jak prof Sroda

 • Gość: Lena

  Oceniono 17 razy 17

  Niewyobrazalny bol najblizszej rodziny i ta pustka.....

 • Gość: Wierząca

  Oceniono 15 razy 15

  To ogromny ciężar dla Rodziców Zmarłego Słabe jest w tej chwili przypominanie z jakiego ugrupowania się wywodzi Bóg rozlicza każdego z nas Uświadamia,ze życie pozagrobowe istnieje Niech odpoczywa w spokoju Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia

 • Gość: gość

  Oceniono 12 razy 10

  Te całe media społecznościowe to wielkie zło

 • Gość: janek

  Oceniono 7 razy 7

  moje wyrazy współczucia dla całej rodziny Millerów. To jest smutna tragedia ktora może dotknąć każdą rodzinę. Polecam stronę: ZycieToWiecej
  tam ciekawy artykuł: Kora nie życje, Co Potem?

 • Gość: Basia

  Oceniono 29 razy 3

  Ta partnerka zmarłego to straszna prostaczka. Kim ona jest, że zabiera głos ?. Powinna milczeć.. Co kogo obchodzi gdzie kto spał i dlaczego nie spali razem. Takich wywiadów udzielała na drugi dzień po śmierci. Rodzice zmarłego wygońcie tę prymitywną babę na łeb z Waszego domu. To prymityw. Wstyd, że syn się z nią zadawał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX