Szpilka zacytował Dalajlamę i się zaczęło. Nie zrozumiał jego słów? Tłumaczy się, ale nas to chyba nie przekonuje

Artur Szpilka chciał ostatnio pokazać, że jest człowiekiem refleksyjnym za pomocą cytatu Dalajlamy. W efekcie okazało się, że nie do końca rozumie, co autor słów miał na myśli.

Artur Szpilka postanowił pobawić się w filozoficzną refleksję i zacytował na swoich społecznościowych profilach słowa Dalajlamy, z których wynika, że człowiek nie powinien uganiać się za pieniędzmi. Wystarczył jeden komentarz promotora Andrzeja Wasilewskiego, żeby okazało się, że bokser zrozumiał cytat inaczej niż reszta ludzi.

Artur Szpilka nie zrozumiał cytatu, który udostępnił

Artur Szpilka uznał, że znalazł zdanie, które idealnie opisuje świat i sens życia. Wrzucił na swój profil na Facebooku i Twitterze zdjęcie Daljlamy z wypowiedzią, która ewidentnie znaczy, że pogoń za pieniędzmi jest bez sensu i źle wpływa na zdrowie  człowieka.

Dziwnie to brzmi z ust osoby, która nie ukrywa, że lubi luksusowe życie.

Szpilka zacytował dokładnie te słowa:

Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się teraźniejszością. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera tak naprawdę nie żyjąc.

Bokser podpisał ten cytat krótkim "Amen" uznając, że nic nie musi dodawać.

Ludzie tłumaczą Szpilce, co miał na myśli Dalajlama

Promotor Andrzej Wasilewski na Twitterze postanowił się upewnić, czy Szpilka rozumie, pod czym się podpisał i wyjaśnił, co Dalajlama miał na myśli:

Czyli trzeba zdecydowanie mniej chcieć zarabiać.... O to dokładnie chodziło Dalajlamie.... żeby za wszelką cenę nie dążyć do pieniędzy....

Artur Szpilka nie zgodził się z tą interpretacją. Najwyraźniej jego zdaniem to znaczy, że trzeba być bogatym, żeby móc naprawdę żyć (chyba, nie mamy pewności, którędy podążyły ścieżki jego umysłu), bo odpisał tak:

Albo zupełnie inaczej promotorku, każdy tłumaczy to sobie na swój sposób ... z drugiej strony to była raczej refleksja, żeby zacząć żyć niż myśleć o tym, co będzie.

Należy przyznać, że to niesztandarowe podejście do tematu. Zauważyli to też fani na Facebooku, którzy napisali do Szpilki, że zasadniczo jego styl życia nie pokrywa się z buddyjskim postulatem skromności i zachowania umiaru:

Po czym dodajesz filmy jezdząc mercem e63 AMG
Gościu, ty poświęcasz swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze

No cóż. Miało być dobrze, wyszło jak zwykle.

JAB

Więcej o:
Komentarze (10)
Szpilka zacytował Dalajlamę i się zaczęło. Nie zrozumiał jego słów? Tłumaczy się, ale nas to chyba nie przekonuje
Zaloguj się
 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 8 razy 8

  co się dziwicie , Arturek to zwykły mięśniak i nie zarabia kasy myśleniem , szkoda że zanim coś napisze nie zapyta mądrzejszych od siebie ....

 • Gość: leszekk73

  Oceniono 4 razy 4

  "niesztandarowe podejście do tematu"... A może nieszablonowe? Cóż, to tylko plotek.

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 3

  Nie każdy czyta ze zrozumieniem :)

 • kater-11

  Oceniono 3 razy 3

  Czego oczekujecie od .....boksera ? intelektu ?

 • Gość: y...

  Oceniono 3 razy 3

  Cóż. To jest tylko szpilka...

 • Gość: as

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez Szpilka w ogole nie umie czytac, wkleil jakies zdjecie bo mu sie podobalo. A wy chcecie zeby zrozumial to co Dalajlama mial na mysli...

 • Gość: Polka

  Oceniono 1 raz 1

  Faktycznie niesztandarowe... 🤣😕

 • jego_eminencja

  Oceniono 3 razy 1

  Lepiej ze Szpilka cytuje czego nie rozumie niz bluzga ale nie on jeden np. cytat : "koncz Wasc wstydu oszczedz" ma inne znaczenie niz wiekszosc mysli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX