Żona Roberta Janowskiego ujawnia rozmowę z prezesem Kurskim. Miał grozić prezenterowi. "Skończy jak Torbicka i Orłoś"

Robert Janowski po 21 latach odchodzi z programu "Jaka to melodia?". Jego żona i jednocześnie menedżerka ujawniła kulisy rozmowy z prezesem Kurskim.

Robert Janowski i "Jaka to melodia?" chyba jeszcze długo będą na językach wszystkich. Niedawno wyszło na jaw, że TVP chce odświeżyć formułę muzycznego show. Za produkcję ma być odpowiedzialna nowa firma, a prowadzącego ma zastąpić inna gwiazda. 

Robert Janowski o wszystkim dowiedział się z mediów. Później prezes Jacek Kurski zaprosił go na spotkanie, podczas którego powiedział mu o zaplanowanych zmianach i zaproponował mu pracę na nowych warunkach. Janowski nie przyjął jednak propozycji. Na Facebooku poinformował o tym, że po 21 latach odchodzi z programu "Jaka to melodia?". 

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Media Corporation a TVP1, z poprzedniego sezonu pozostało 10 odcinków, które z przyjemnością dla WAS zagramy. Czyli jeszcze widzimy się na chwilę, MOI DRODZY. Dopiero potem się z Wami pożegnam. Póki co, życzę zdrowia, spokoju i słońca. Przyda się nam wszystkim - czytamy w oświadczeniu.

Żona Roberta Janowskiego ujawnia kulisy rozmowy z Jackiem Kurskim 

Monika Janowska, żona i menedżerka Roberta Janowskiego postanowiła ujawnić, jak prezes Kurski chciał "negocjować" nowe warunki z prezenterem. 

Robert Janowski nie może się podpisać pod projektem, który jakością odbiega od poziomu, do którego przez lata przyzwyczaił widzów TVP. Podczas rozmowy z panem prezesem Jackiem Kurskim padło stwierdzenie, że jeśli Robert Janowski nie podpisze nowej umowy, to skończy jak Grażyna Torbicka i Maciej Orłoś. To naszym zdaniem próba zastraszenia, nie możemy się na nią zgodzić - powiedziała Wirtualnym Mediom.

Robert Janowski z żoną MonikąRobert Janowski z żoną Moniką PAWEL WISNIEWSKI/ EAST NEWS

Robert Janowski kontra "Super Express"

"Super Express" od kilku dni publikuje serię artykułów, która uderza w firmę Media Corporation (która produkowała "Jaka to melodia?") i tym samym w Roberta Janowskiego. Tabloid poinformował, że firma ta miała przekazywać uczestnikom listę piosenek (sugerując, że wszystko było ustawione), a Janowski miał rocznie zarabiać milion złotych. Przez spekulacje dziennikarzy, zarządzono audyt, który sprawdzi, na jakiej podstawie wybierano uczestników. Audyt ma też na celu sprawdzenie, czy wszyscy uczestnicy mieli równe szanse. Robert Janowski na Facebooku napisał, jak to wszystko wygląda. 

Jestem w szoku! Jestem zbulwersowany, załamany i w totalnym, ogromnym szoku. Przecież @TVP (razem z MC) była współproducentem programu JTM - nazwiska i wybór zawodników odbywał się z udziałem pracowników Telewizji! Niezależnie od tego, nabór był zgodny z regulaminem, a TVP miała obowiązek nadzoru przeprowadzanych castingów i wielokrotnie kontrolowała przebieg teleturnieju w tym zakresie! - czytamy na jego profilu.

Janowski nie zgodził się też ze spadkiem oglądalności.

Spadek oglądalności? Błagam! Po tylu (21) latach "Jaka to Melodia?" został uznany za najlepszy program rozrywkowy ostatniego dwudziestolecia. A i w tym roku JTM dała TVP pozycje lidera na rynku wśród wszystkich widzów. Po co te manipulacje? Po co te kłamstwa? Opanujcie się? To smutne. Po tylu latach... - dodał.

O przebiegu sprawy będziemy Was informować.

Wyobrażacie sobie "Jaka to melodia?" bez Roberta Janowskiego? My nie bardzo.

JT

Więcej o:
Komentarze (240)
Robert Janowski odchodzi z "Jaka to melodia?". Prezes Kurski miał mu grozić
Zaloguj się
 • ginztonickiem

  Oceniono 204 razy 158

  Odejście z TVP wyjdzie Janowskiemu tylko na dobre. Być twarzą pisowskiej szczekaczki? Wstyd.

 • tilow3

  Oceniono 163 razy 127

  Nie widzę absolutnie żadnego problemu w tym co się wydarzyło. Przecież żyjemy w państwie PiS - kraju w którym chamstwo i buta to zalety, a suweren ma się bawić przy diso polo. Sławomir teraz wychowuje Polaków! kształtuje ich gusta. Absolutnie w obecnej sytuacji zdarzenie z Janowskim, mieści się w ramach polityki społecznej Jarosława. Po co mądrość narodowi? po co kultura? chamów trzeba tworzyć! na wzór i podobieństwo prezesa tysiąclecia.

 • muzoman

  Oceniono 126 razy 104

  Kurski zanim wrócił do łask Kaczyńskiego miesiącami wystawał pod jego drzwiami niczym pies. Teraz zrobi wszystko co mu pan każe.

 • smarekdarek

  Oceniono 99 razy 77

  PiS działa jak mafia, więc stosują wymuszenia w TVP? Hmmm. Ojciec chrzestny na Żoliborzu; wtyki w policji i prokuraturze. Brakuje jeszcze trupów w lesie, ale tego Wiadomości już nie pokażą.
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • remo29

  Oceniono 81 razy 67

  Niemożliwe, przecież Kurski słynie z uczciwości, żelaznych zasad, słowności, a jako gorliwy katolik brzydzi się grzechem.

 • szoferek1

  Oceniono 76 razy 62

  Robert,przyjdzie nowa zmiana i Kurski będzie u Ciebie wykidajłą albo cieciem...jeszcze chwila i nikt nawet nie wspomni że coś takiego jak Kurski istniało!

 • tadjan

  Oceniono 60 razy 44

  Panie Janowski, alej pan to pissssowskie goovno mianowane prezesem reżimowej szczekaczki....

 • morsik2

  Oceniono 54 razy 42

  Już nas to nie dziwi ta taktyka -opluć niepokornych. Witamy Pana Roberta w szeregach "nieprawdziwych Polaków", "gorszego sortu", "zakłamanych, zdradzieckich mord", "tych co stali wtedy tam gdzie ZOMO". Na pociechę powiem że jest nas coraz wiecej.
  Pozdrawiam Pana Roberta i ciesze się że jest z nami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX