"Wracajcie, skąd przyszliście". Program Kraśki budzi kontrowersje jeszcze przed premierą. On go broni: Tu nie podróż jest najważniejsza

Piotr Kraśko broni swojego programu "Wracajcie, skąd przyszliście", który jesienią pojawi się na antenie TVN. Choć jeszcze nie został wyemitowany, już budzi kontrowersje.

Piotr Kraśko z ekipą wyruszy szlakiem, który pokonują uchodźcy. Dziennikarz w towarzystwie sześciu Polaków wyruszy w trasę, którą przebywają do Europy uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał. W rozmowie z Wirtualną Polską stanął w obronie projektu.

Zobacz też: Nowości w TVN. Program Piotra Kraśki jeszcze nie wystartował, a już budzi kontrowersje. Polacy wcielą się w uchodźców

Piotr Kraśko broni "Wracajcie, skąd przyszliście"

Wielu zarzuca programowi, że z ludzkiej tragedii chce robić "reality show" oraz to, że podczas ukazywania ludzkich problemów będą emitowane reklamy. Porównali także wyprawę Kraśki do innego hitu stacji, czyli "Azji Express". Dziennikarz nie zgadza się z tym:

Tu nie podróż jest najważniejsza, tylko rozmowy z uchodźcami, a także z ludźmi im pomagającymi i tymi, którzy są im przeciwni. Nie ma innego, lepszego sposobu na zdobycie wiedzy na temat losu uchodźców - tłumaczy.

Jego zdaniem najważniejsze jest to, że mógł bezpośrednio zetknąć się z problemami ludzi, których spotkał m.in. w obozach w Europie i na Bliskim Wschodzie. W rozmowie z dziennikarzem WP przytoczył jedną z poznanych historii:

Na przykład w obozie w Grecji rozmawialiśmy z Syryjczykiem, ojcem trojga dzieci. Powiedział, że gdyby wiedział, jak będzie wyglądała ta podróż, to wolałby umrzeć w Syrii. "Ale przecież masz troje dzieci…", zapytaliśmy raz jeszcze, a on powtórzył, że gdyby wiedział, co go czeka, to wolałby umrzeć w Syrii. Ale oczywiście są też tacy, którzy życie w Europie sobie ułożyli - tłumaczy.

Niektórzy jednak stają w obronie programu, pisząc, że trzeba wprost pokazać Polakom, jak dramatyczny los wiodą uchodźcy. A wy co myślicie o programie Piotra Kraśki?

Nowości w TVN

Co nowego szykuje jeszcze stacja TVN?

9 września zadebiutuje serial "Pułapka" z Agatą Kuleszą w roli głównej. Bohaterka to Olga Sawicka, pisarka powieści kryminalnych. Kiedy zaczyna szukać inspiracji do kolejnej książki, trafia na intrygującą sprawę dotyczącą nastoletniej dziewczyny. Zostaje w końcu wciągnięta w niebezpieczną pułapkę. Serial będzie liczył 6 odcinków. Reżyserem jest wielokrotnie nagradzany i wyróżniany Łukasz Palkowski.

"Pod powierzchnią" wystartuje 21 października, a w głównych bohaterów wcielą się Magdalena Boczarska i Bartłomiej Topa. Akcja serialu skupiać się będzie wokół historii czterech osób. Bartek to dyrektor prestiżowego liceum, a Marta uczy tam języka polskiego i jest jego żoną. Tworzą z pozoru kochające się i zgodne małżeństwo. Traumatyczne przejścia powodują, że do ich związku wkrada się poważny kryzys. Maciek (w tej roli Łukasz Simlat) to ojciec Oli (Maria Kowalska), która wraca pod jego opiekę po latach rozłąki. Czy odbudują więź?

Zobacz wideo

AW


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o: