Młynarska mówi nam o swoim zdrowiu. Zabrakło jej leku. "Pod moim postem rozpaczliwe wpisy ludzi"

Agata Młynarska cierpi na poważną chorobę jelit, w związku z czym musi brać leki sterydowe. Niestety, są one trudno dostępne w polskich aptekach. W rozmowie z Plotek.pl skomentowała tę sytuację.

Agata Młynarska w lipcu trafiła do szpitala z powodu silnych boleści. Dziennikarka od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, a ostatnio jej stan uległ pogorszeniu. Po serii badań lekarze zdecydowali, że może wrócić do domu, jednak sytuacja nabrała dramaturgii, gdy okazało się, że w polskich aptekach zabrakło potrzebnego jej leku. 

Niestety w Polsce na wiele chorób nie ma dostępnych leków w leczeniu przewlekłym. Jest to wielki problem. Sama nie zdawałam sobie sprawy ze skali problemu - wyznała Młynarska w rozmowie z Plotek.pl. 

Dziennikarka nie jest w stanie funkcjonować bez leku Entocort, którego nie mogła nigdzie dostać. W związku z tym zaapelowała do fanów o pomoc, gdyż potrzebuje go już w przyszłym tygodniu. Dowiedziała się wówczas, że to nie tylko jej problem.

Nagle pod moim postem okazało się, że są rozpaczliwe wpisy ludzi, którzy mówią, że to proceder w Polsce. Hurtownie wysyłają leki za granicę i nie zostawiają ich dla polskich pacjentów - mówiła. 
 

Młynarskiej ostatecznie udało się go zdobyć. 

Zadziałała samopomoc "Facebookowa". Spotkałam się z niesamowitym odzewem za co bardzo dziękuję - dodała w rozmowie z Plotkiem. 

W rozmowie z Plotek.pl skomentowała też, jak się czuje.

Bardzo dobrze się czuję. Mam nadzieję, że najgorsze już jest za mną i ufam, że długo nie będzie znowu źle - mówiła Młynarska w rozmowie z Plotkiem.
Teraz miałam po prostu taki regres. Tak się zdarza w tych chorobach - dodała. 

Agata Młynarska - choroba jelit

Prezenterka od kilku lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Objawia się ona silnymi stanami zapalnymi jelit i całego przewodu pokarmowego. Gdy dopada ją ból, oszczędza się i pracuje z domu.

To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy... - powiedziała kiedyś dziennikarzom.

MM

Więcej o: