Agata Młynarska apeluje o pomoc w zdobyciu leku. "Wy tam na stołkach wysoko! Zróbcie z tym coś!" Błyskawiczna reakcja fanów

Agata Młynarska cierpi na poważną chorobę jelit, w związku z czym musi brać leki sterydowe. Na Instagramie dodała niedawno post, w którym opisała, że nie może go nigdzie dostać. Prosi o pomoc.

Agata Młynarska w lipcu trafiła do szpitala z powodu silnych boleści. Dziennikarka od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Nie jest w stanie funkcjonować bez leku Entocort, którego nie może nigdzie dostać. W związku z tym zaapelowała do fanów, gdyż potrzebuje go już w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Agata Młynarska mówi o stanie swojego zdrowia: Moja choroba jest jak życie na bombie zegarowej

Agata Młynarska szuka leku

Na swoim profilu opisała całą sytuację. Chce uświadomić wszystkich, jak duże znaczenie dla chorych ma ten lek, który w niewiadomy sposób zniknął i nie można go nigdzie kupić. Gdy pyta, co się z nim stało, słyszy jedynie że "go wcięło, nie ma i już".

Entocort- lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety, NIE MA go w aptekach i w hurtowni - zaczęła.

Później zwróciła się do internautów o pomoc. Zapytała się ich, czy nie wiedzą, gdzie można go znaleźć. Ma nadzieję, że może ktoś ma zaprzyjaźnione punkty, w których go dostanie bądź liczy na to, że ktoś być może ma jakieś zbędne opakowanie.

Trzeba czekać... Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek?  Będę wdzięczna za pomoc - zaapelowała.

Na koniec ze szczerością wyznała, że wstrzymuje się od komentarza na ten temat, gdyż na pewno wtedy zostałaby pozwana. Jedyne, co zrobiła, to zwróciła się do osób mających władzę o to, żeby zainteresowały się problemem i znalazły jakieś rozwiązanie.

Wstrzymam się od stosownego komentarza na ten temat bo słowa, które cisną się na usta zaprowadziłyby mnie pod sąd. No halo! Hej, Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym, co ważne! - zakończyła.

Dziennikarce zależy na czasie, gdyż musi go znaleźć do przyszłego tygodnia.

Agata Młynarska prosi o lek - reakcja internautów

Apel Młynarskiej nie pozostał bez odpowiedzi. Internauci zostawili wiele komentarzy, w których proponowali odwiedzenie specjalnych profili na Facebooku, gdzie ogłaszają się osoby, którym zostały jeszcze opakowania i chcą je oddać. Inni dziękują jej także za nagłośnienie tej sprawy i wyrażają nadzieję, że jako osoba publiczna, coś zmieni.

Świetnie, że nagłaśnia Pani takie sprawy. Z pewnością ma Pani większą siłę przebicia niż zwykli obywatele.
Brak słów brak... albo tylko niecenzuralne cisną się na usta. Zdrowia i siły, pani Agatko - piszą.

Wielu z użytkowników Instagrama zamieściło także nazwy aptek, w których może znaleźć lek bądź prosili o bezpośredni kontakt, gdyż mają opakowanie, które chętnie przekażą dziennikarce.

Agata Młynarska - choroba jelit

Prezenterka od kilku lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Objawia się ona silnymi stanami zapalnymi jelit i całego przewodu pokarmowego. Gdy dopada ją ból, oszczędza się i pracuje z domu.

To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy... - powiedziała kiedyś dziennikarzom.

Paulina Młynarska nie zawsze miała dobre relacje z rodzeństwem. Teraz wyznaje: Choroba ojca nas zbliżyła, kiedyś z Agatą...

AW

Więcej o:
Komentarze (169)
Agata Młynarska apeluje o pomoc w zdobyciu leku. Nie może bez niego funkcjonować
Zaloguj się
 • divisa

  Oceniono 80 razy 56

  W ciągu trzech minut znalazlam w internecie 8 aptek w mojej okolicy ( w tym jedna w odległości zaledwie 500m), ktore posiadaja ten lek. I mozna go zarezerwowac. A mieszkam w nieduzym miescie. Wiec nie rozumiem tego zamieszania?

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 41 razy 37

  Ta pani znowu robi szum medialny wokół siebie.

 • piotrm74

  Oceniono 39 razy 35

  Warszawa pierwsza lepsza z brzegu apteka

  ENTOCORT 3 mg - 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

  PRODUKT DOSTĘPNY
  Produkt jest lekiem na receptę. Możesz zarezerwować produkt online i odebrać w naszej aptece. Płatność gotówką w aptece za okazaniem recepty.

  W czy jest rzecz Pani AGATO

  Zdrówka fizycznego i psychicznego życzę

 • zgniot

  Oceniono 105 razy 27

  Obrzydliwy babsztyl. Entocort bez problemu można kupić np. w aptekach internetowych. Nie wierzę, żeby o tym nie wiedziała, więc skoro nie znalazła lekarstwa w aptece za rogiem, to robi awanturę na cały kraj, żeby wykazać jakąś "winę" PiS.
  Cała rodzinka specjalnej troski...

 • Gość: Sylwia

  Oceniono 27 razy 25

  Na stronie aptekawaw.pl jest dosstepny i napisane kilka aptek gdzie mozna go kupic. Pozdrawiam i zycze zdrowia

 • smok61

  Oceniono 41 razy 25

  Kretyni gazetowi wraz z Agatką zrobili panikę na rynku.
  Trzeba wiedzieć , że schorzenie jest rzadko spotykane , a lek po zniżkach kosztuje 3, 50 zł .
  =======
  Ludzie wykupują apteki internetowe .
  ale lek jest nadal dostępny w tych aptekach ;
  ========
  Zobaczcie co się dzieje przez was idioci gazetowi !!!

  Lek wykupwany jest w całej Polsce ...na zapas !!!
  ==========
  DEBILE !!!

  www.gdziepolek.pl/produkty/27305/entocort-kapsulki/apteki

 • tohk

  Oceniono 32 razy 24

  Też miałem z tym problem. I doszedłem do tego skąd się on bierze - producent sprzedaje ten lek tylko w jednej hurtowni. Żeby go kupić trzeba z tą hurtownią współpracować tzn zamawiać większe ilości leków. Zgłosiłem sprawę UOKiK ale odpisali, że to "nie leży w naszych kompetencjach kompetencjach". Znaczy - chory nie konsument i nie jest to ograniczenie konkurencji. Ergo - dajcie nam spokój, idą wakacje.

 • hen.wlo

  Oceniono 26 razy 22

  Jak można publikować takie wiadomości ,nie sprawdzając czy są w pełni prawdziwe ?
  Co można o tym sądzić? Czy nie jest to przykład perfidnej nagonki? Okropne.
  Czy słyszeli państwo o mafii lekowej. Polegała ona na wykupywaniu leków z polskich
  magazynów farmaceutycznych w celu sprzedaży głównie na zachodzie, bo tam leki
  są droższe. To trwało latami, przynosząc krociowe zyski "handlarzom".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX