Honorata Skarbek komentuje samobójstwo Zombie Boya: Jestem załamana. Zaapelowała przy okazji do swoich fanów

Zombie Boy w nocy popełnił samobójstwo. Jego śmierć skomentowała Honorata Skarbek, która poznała go na planie swojego teledysku.

Zombie Boy kilka dni przed swoimi 33. urodzinami popełnił samobójstwo. Został znaleziony w swoim mieszkaniu w Montrealu. Jego śmierć skomentowała teraz Honorata Skarbek.

Zombie Boy nie żyje

Honorata Skarbek i Zombie Boy poznali się w 2012 roku na planie teledysku "Sabotaż". Przyznała, że jest załamana z powodu jego śmierci. Przy okazji opisała problem, jakim jest samobójstwo wśród osób zmagających się z chorobami psychicznymi.

Dzisiaj w nocy dowiedziałam się, że Rick Genest, znany jako Zombie Boy, nie żyje, że popełnił samobójstwo. Jestem załamana tym faktem i przeraża mnie to, że coraz częściej dowiadujemy się z mediów i codziennego życia o osobach, które odbierają sobie życie przez różnego rodzaju choroby psychiczne, zazwyczaj napędzane używkami, wykańczającym trybem życia, brakiem zrozumienia - z czym często zmagają się całkiem sami, często pozornie otaczając się gronem "bliskich" osób... - napisała pod ich wspólnym zdjęciem.

Napisała też, jakim był człowiekiem. Zapamięta go jako tajemniczego introwertyka, który pomimo tworzenia bariery dla świata zewnętrznego był dla każdego pomocny i uczynny.

Honorata Skarbek komentuje śmierć Zombie BoyaHonorata Skarbek komentuje śmierć Zombie Boya Screen z Instagram.com/ honkabiedronka

Później zaapelowała do swoich fanów, żeby zawsze pamiętali o tym, że nie są sami ze swoimi problemami. Poprosiła ich, żeby nigdy nie bagatelizowali tego, z czym zmagają się ich przyjaciele. Podała także numer zaufania, pod który mogą dzwonić o pomoc.

Jeśli masz jakieś myśli samobójcze, jeśli masz jakiś problem, zmagasz się z depresją i obniżonym nastrojem i nie masz z kim o tym porozmawiać, zadzwoń pod numer telefonu zaufania 116 111 - napisała.

Zombie Boy - kim był?

Zombie Boy w 2010 r. utworzył w mediach społecznościowych swój profil, który w ciągu roku polubiło ponad 1,5 miliona użytkowników. Strona została odkryta przez Lady Gagę, która zaprosiła go do zagrania w swoim klipie. Pod koniec 2011 r. Rick Genest zdobył jeszcze większą popularność, kiedy wystąpił w kampanii "Go Beyond Cover", gdzie reklamował mocno kryjący podkład. Jego wytatuowaną twarz, głowę, ręce i tułów całkowicie pokryto kosmetykiem. Wtedy mogliśmy zobaczyć, jak Zombie Boy wygląda bez tatuaży.

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.