Czego nie mogą robić książę George i księżniczka Charlotte? Zakaz jedzenia z rodzicami przy jednym stole to początek listy

Życie na królewskim dworze nie zawsze jest usłane różami. Szczególnie dla najmłodszych. Dzieci Kate i Williama mają długą listę rzeczy zakazanych, które dla ich rówieśników stanowią codzienność.

Książę George i księżniczka Charlotte nie mogą siadać do stołu ze swoimi rodzicami podczas oficjalnych posiłków. Nawet w święta Bożego Narodzenia jedzą w towarzystwie niań. Powód? Dzieci nie opanowały jeszcze sztuki "uprzejmej rozmowy". Ta zaskakująca informacja jakiś czas temu obiegła media, a oczywiście to nie jest jedyny zakaz dotyczący dzieci na brytyjskim dworze. 

Monopol i elektroniczne gadżety nie dla George'a i Charlotte

Dzieci Kate i Williama mają również zakaz korzystania ze wszelkich dobrodziejstw technologicznych. Zamiast grać na smartfonach i iPodach mają brać udział w bardziej kreatywnych i rozwijających wyobraźnię zabawach. 

Jako osoby, które dorastały bez technologicznych gadżetów, William i Kate wierzą w funkcję wychowawczą tradycyjnych zabawek, zabaw na świeżym powietrzu i takich, które pobudzają kreatywność - donosi "The Sun". 

Kiedy Charlotte i George będą starsi ominie ich też przyjemność grania... w Monopol. Zakaz dotyczy całej rodziny królewskiej, co kilka miesięcy temu ujawnił książę William.

Nie wolno nam grać w domu w Monopol. Ta gra jest zbyt bezwzględna.

Nie zdradził jednak, kto ustalił tego rodzaju zakaz. 

Książę GeorgeKsiążę George Richard Pohle / AP

Książę George nosi tylko szorty

Powszechnie wiadomo też, że książę George nie może nosić długich spodni. Ta zasada jest podyktowana tradycją i obowiązuje od wieków. Specjalista od dworskiej etykiety, William Hanson, tłumaczył to w rozmowie z "Harper's Bazaar":

To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge.

Długie spodnie książę George będzie mógł zacząć nosić dopiero w okolicach ósmego roku życia. 

WJ