Chorwacja przegrała z Francją, ale to Luka Modrić został piłkarzem mundialu. Prywatnie to oddany mąż i ojciec trójki dzieci

Mundial 2018. Luka Modrić został uhonorowany Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza tegorocznych Mistrzostw Świata. To pierwszy w historii reprezentant Chorwacji, który otrzymał takie wyróżnienie.

Mundial 2018 za nami. Zwycięsko z finałowego meczu wyszła Francja, natomiast tytuł najlepszego piłkarza tegorocznych MŚ przypadł Chorwatowi, Luce Modriciowi. Nic dziwnego, że to on został doceniony. Przez całe mistrzostwa Modrić był koniem pociągowym zespołu Chorwacji. 

Luka Modrić prywatnie

Piłkarz w 2010 roku poślubił Vanję Bosnic, z którą ma troje dzieci, Ivano, Emę i Sofię.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>>>>

Para poznała się w 2007 roku, kiedy to Mario Mamić nadzorował transfer Modricia z Dinama Zagrzeb do Tottenhamu Horspur. Jego żona posiada licencję agenta piłkarskiego i pracowała wówczas dla agencji Mamicia.

To właśnie Vanja doradzała Modriciowi opuszczenie rodzinnej Chorwacji i kontynuowanie kariery na Wyspach.

Moje wsparcie - podpisał jedno ze zdjęć na Instagramie Modrić.
 

5-letni Luka Modrić strzeże kóz przed wilkami

W ostatnich dniach rekordy popularności bije w sieci wideo, na którym 5-letni Luka Modrić strzeże stada kóz przed wilkami. To reportaż Pavle Balenovića sprzed prawie 30 lat o życiu wilków w górach. Balenović zamieścił materiał na YouTube już we wrześniu ubiegłego roku, natomiast dopiero przed finałem mundialu, gdy widzowie dowiedzieli się, kto jest jego bohaterem, stał się on hitem internetu. 

Było to w 1990 r. Na krótko przed wojną, która zniszczyła ich dom. Wojna zmieniła wszystko i nie widziałem ich już więcej. Odeszli. Kilka lat temu dostałem parę informacji o tym, kto jest małym chłopcem zbierającym stado w moim nagraniu. Ten chłopak stał się sławnym chorwackim piłkarzem - wyznał w opisie reżyser.
 

Luka Modrić w dzieciństwie uciekał przed wojną

Kiedy Luka miał 6 lat, jego dziadek został zamordowany przez Serbów podczas walki o niepodległość. Dom Modrićów został wówczas zbombardowany. Luka wraz z rodzicami uciekli wtedy i schronili się w hotelu

To wspomnienia, których nigdy się nie pozbędę. Za każdym razem, gdy zamykam oczy, widzę śmierć, krew i całe zło, jakiego wszyscy wtedy doświadczaliśmy. Trudno mi o tym mówić, chciałbym zapomnieć, ale nie da się. To, co się wtedy wydarzyło, sprawiło, że teraz jestem silniejszy, że nic nie jest w stanie mnie złamać, zaskoczyć – przyznał w jednym z wywiadów Modrić. 

Najlepsi piłkarze mundialu 2018

Luka Modrić otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza tegorocznych MŚ. Złote Rękawice przypadły natomiast Belgowi Thibautowi Courtoisowi. Anglik Harry Kane zdobył w tych mistrzostwach sześć goli (w siedmiu meczach) i tym samym przypał mu tytuł najlepszego strzelca. Najlepszym piłkarzem młodego pokolenia uznano Francuza Kyliana Mbappe, a nagroda fair play przypadła reprezentacji Hiszpanii.

MM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.