Księżna Kate na chrzcinach swoich dzieci zawsze nosi ten sam kolor ubrań. Dlaczego? "Wprowadziła własną tradycję"

Księżna Kate na chrzcinach swoich dzieci zawsze nosi kreacje w kremowych odcieniach. To nie przypadek. Okazuje się, że księżna dobiera kolor kreacji do szaty dziecka.

Księżna Kate chrzciła już trójkę swoich dzieci. Czujnej uwadze internautów nie mogło umknąć, że za każdym razem strój księżnej był w bardzo zbliżonym kolorze. Na ostatnim chrzcie księcia Louisa zaprezentowała się w kremowej kreacji od Alexandra McQueena, podobną miała 3 lata temu na chrzcinach księżniczki Charlotte i 5 lat temu na chrzcinach księcia George'a. Okazuje się jednak, że wybór barwy kreacji nie jest przypadkowy, ale wyjątkowo nie chodzi wcale o dworską etykietę. 

KSIĘŻNA KATE NA CHRZCINACH SWOICH DZIECI - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>

Choć w królewskiej etykiecie nie istnieje taka zasada, która narzucałaby matce konkretny kolor stroju na chrzest jej dziecka, to Kate wprowadziła własną tradycję - donosi brytyjskie "Marie Claire". 

Po pierwsze, kolor kremowy pasuje do szaty dziecka, w której od lat są chrzczeni wszyscy członkowie królewskiego rodu. Jest ona repliką sukienki uszytej w 1841 roku na chrzest najstarszej córki królowej Wiktorii.

Po drugie, dla księżnej Kate ważna jest symbolika takiego jasnego koloru, który kojarzy się z czystością, niewinnością i nowym początkiem. 


WJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.