Cristiano Ronaldo zmienił klub z Realu Madryt na Juventus. Po transferze stulecia będzie zarabiał krocie

Cristiano Ronaldo po 9 sezonach odszedł z Realu Madryt. Od tej pory Juventus Turyn to jego nowy klub. Dostanie za to hojną wypłatę.

Cristiano Ronaldo zmienił klubowe barwy. Transfer do nowej załogi oficjalnie potwierdzono.

Cristiano Ronaldo przeszedł do Juventus Turyn

Cristiano Ronaldo ponoć już od dłuższego czasu chciał od Realu Madryt podwyżki, której nie dostał. Mówiło się, że piłkarz nie zawaha się przyjąć korzystniejszej oferty. Teraz już wiadomo, że jak obiecał, tak zrobił.

Cristiano Ronaldo od teraz jest zawodnikiem drużyny Juventuys Turyn. W zamian dostanie naprawdę hojne wynagrodzenie - Ronaldo zarobi tam 30 milionów euro rocznie. Podpisał kontrakt na następne 4 lata.

 

Jego transfer też do tanich nie należał. Mówiło się, że Juventus zapłaci za Cristiano 100 milionów euro, a tymczasem wydali jeszcze więcej. Wykupienie Ronaldo kosztowało klub subtelne 105 milionów euro.

Co ciekawe, to wcale nie czyni Portugalczyka najdroższym zawodnikiem Juventusu. Klub aż za 4 innych zawodników zapłacił nawet więcej - Neymar, Dembele, Coutinho i Mbappe mieli kosztowniejsze transfery.

Można jednak powiedzieć, że Juventusowi się upiekło. Klauzula w kontrakcie Ronaldo  mówiła, że jego odstępne powinno opiewać na sumę aż miliarda euro. Prezydent Realu, Florentino Perez, jednak postanowił, że tyle sobie nie zażyczy i zadowolił się 105 mln na otarcie łez.

Ronaldo o swoim transferze

Cristiano Ronaldo oczywiście skomentował zmianę, jaka zaszła w jego życiu zawodowym. Na stronie Realu przekazał taką wiadomość swoim fanom:

Te lata spędzone w Realu i Madrycie były prawdopodobnie najszczęśliwszymi w moim życiu. Mam wielką wdzięczność dla tego klubu, dla kibiców i miasta. Jednak myślę, że nadszedł czas na nowy etap w moim życiu i dlatego poprosiłem klub o zgodę na moje odejście. Proszę, byście mnie zrozumieli.

Włosi są zachwyceni nowym nabytkiem Juventusu i nazywają przechwycenie Cristiano Ronaldo w prasie nawet ''transferem stulecia''. Zobaczymy, jak dla nich będzie grał.

Ronaldo na wakacjach

Umowę z nowym klubem piłkarz przyklepał na wakacjach w Grecji. Pojechał tam ze swoją partnerką i dziećmi. Co prawda on pokazał tylko jedno zdjęcie, ale jego ukochana Georgina Rodriguez jest mniej oszczędna. Widać, że się dobrze razem bawią. 

Zobacz wideo

JAB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.