Joanna Kulig ma szansę na nominację do Oscara! A zaczynała w "Szansie na sukces". Pamiętacie?

Joanna Kulig ma szansę na nominację do Oscara. Jej droga na szczyt zaczęła się dawno temu w programie "Szansa na sukces". Pamiętacie jej występ?

Po sukcesie "Zimnej Wojny" o Joannie Kulig zrobiło się naprawdę głośno. Najpierw chwaliły ją zagraniczne aktorki, ale teraz ma szansę na nominację do Oscara.

Joanna Kulig w "Szansie na sukces"

Choć teraz o Kulig usłyszał cały świat, nie każdy wie, jakie były jej początki. Swoje pierwsze kroki stawiała w "Szansie na sukces", w którym wystąpiła dwa razy!

Pierwszy raz pojawiła się w programie, kiedy miała 16 lat. Zaśpiewała wtedy piosenkę Grzegorza Turnaua, "Między ciszą a ciszą". Wykonanie zagwarantowało jej wygraną odcinka, a także trzecie miejsce w wielkim finale w 1998 roku.

Po raz drugi Kulig pojawiła się w "Szansie na sukces" w 2001 roku. Odcinek był poświęcony musicalowi "Metro". Jej wersja utworu "Uciekali" zachwyciła m. in. Janusza Józefowicza.

Joanna Kulig ma szansę na Oscara?

Gala Oscarów odbędzie się dopiero 24 lutego 2019 roku, ale już mówi się o kandydatach, którzy mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę filmową. Ceniony amerykański magazyn filmowy "The Playlist" opublikował listę najmocniejszych nazwisk, które mają szansę zgarnąć statuetkę. Znalazła się na niej Joanna Kulig. Obok niej pojawiły się takie gwiazdy, jak m.in. Lady Gaga, Amy Adams, Charlize Theron i Nicole Kidman.

 

Kto by pomyślał, że dziś odniesie taki ogromny sukces! Trzymamy kciuki i mocno wierzymy, że Joanna Kulig naprawdę będzie nominowana do Oscara!

MT

Gwiazdy "Zimnej wojny" Pawlikowskiego Joanna Kulig i Tomasz Kot zdradzają, do kogo są porównywani w Cannes. "W Timesie ktoś napisał, że jestem polskim Clivem Owenem"