Księżna Meghan zadebiutowała na balkonie Pałacu Buckingham i... złamała protokół. Kreacja była piękna, ale odsłoniła za dużo

Księżna Meghan zadebiutowała z okazji 92. urodzin królowej Elżbiety na balkonie Pałacu Buckingham. Choć nie da się zaprzeczyć temu, że wyglądała pięknie, to kreacja nie była idealnie zgodna z królewskim protokołem.

Księżna Meghan i Książę Harry wrócili już z miesiąca miodowego. W sobotę małżonkowie wzięli udział w uroczystym świętowaniu 92. urodzin królowej Elżbiety II. Dla księżnej Sussex był to wyjątkowy moment, gdyż po raz pierwszy pozowała z całą rodziną królewską na balkonie Pałacu Buckingham.

Debiut Meghan Markle na urodzinach królowej Elżbiety II

Księżna Sussex wybrała na tę wyjątkową okazję suknię w kolorze pudrowego różu od Caroliny Herrery oraz kapelusz Philipa Treacy'ego w podobnym kolorze. Choć wyglądała zjawiskowo, to nie do końca zgodnie z królewskim protokołem. Problemem były jej odsłonięte ramiona.

Królewska tradycja zabrania kobietom odsłaniania ramion i jakiegokolwiek eksponowania ciała - przypomina "The Sun".

Żona księcia Harry'ego już wielokrotnie jednak pokazała, że ma ochotę wyznaczać nowe standardy na królewskim dworze. Przypomnijmy, że jej suknia ślubna - choć skromna - również miała dekolt w łódkę, który odsłaniał ramiona. Sam ślub również nie przypominał tradycyjnego, królewskiego ślubu.

MEGHAN MARKLE - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Trooping the Colour - urodziny królowej Elżbiety II

Chociaż królowa Elżbieta II urodziny ma w kwietniu, co roku w Wielkiej Brytanii są one obchodzone w czerwcu. Tradycja obchodzenia urodzin monarchy w czerwcu wywodzi się z XVII wieku. Panujący wtedy król Jerzy II obchodził urodziny w październiku, kiedy pogoda bywa nieprzyjemna, dlatego król postanowił "przenieść" obchody swojego święta na cieplejszy miesiąc. Coroczna parada z udziałem brytyjskiego wojska rozpoczyna się około godziny 10. Za jednostkami wojskowymi w procesji z pałacu Buckingham jadą członkowie rodziny królewskiej, a na samym końcu królowa.

WJ

Więcej o: