Anthony Bourdain nie żyje. Jego ukochana przerywa milczenie we wzruszającym wpisie. "Był moją miłością"

Jeden z najbardziej znanych twórców programów kulinarno-podróżniczych Anthony Bourdain odebrał sobie życie. Jego partnerka pożegnała go we wzruszających słowach.

W piątek media obiegła przykra informacja: Anthony Bourdain zmarł w wieku 61 lat. Znany kucharz odebrał sobie życie w pokoju hotelowym, osierocił 11-letnią córkę. Gwiazdora za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnało wiele gwiazd, teraz głos zabrała również jego partnerka.

Asia Argento żegna Anthony'ego Bourdaina

Gwiazdor od 2016 roku był w związku z włoską aktorką, Asią Argento. Kobieta zamieściła poruszający wpis na Instagramie:

Anthony dawał z siebie wszystko we wszystkim, co robił. Jego wspaniały, nieustraszony duch wielu inspirował, a jego hojność była bez granic. Był moją miłością, moim oparciem, moim obrońcą. Jestem załamana. Myślę o jego rodzinie. Proszę o uszanowanie naszej prywatności.

 

Anthony Bourdain - życie prywatne, żona, dzieci

Anthony Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku, ale dorastał w Leonii. W 1978 ukończył The Culinary Institute of America. Był dwukrotnie żonaty: w latach 1985-2007 jego żoną była Nancy Putkoski, a jeszcze w tym samym roku poślubił Ottavię Busia, z którą miał 11-letnią dziś córkę Ariane. Żartował, że przez córkę i drugą żonę "zmiękł".

Kariera Anthony'ego Bourdaina

Anthony Bourdain stał się prawdziwą gwiazdą. Angażował się w liczne projekty, ale do najsławniejszych należy jego kulinarno-podróżniczy program "No Reservations". Na oczach widzów zjadł m.in. oko foki w Arktyce, żywą kobrę w Wietnamie oraz zepsutego i śmierdzącego rekina na Islandii. Nagrał ponad 100 odcinków.

Drugą najsławniejszą produkcją są "Miejsca nieznane". W każdym z odcinków Anthony Bourdain odwiedzał inne miejsce. Jego celem było odkrycie unikalnych smaków i aromatów lokalnego jedzenia. Program został kilkukrotnie nagrodzony prestiżową nagrodą Emmy.

WJ