Zuzanna Łapicka gorzko o młodej żonie ojca: Wziął ślub z Kamilą z lęku przed starością

Zuzanna Łapicka po sześciu latach od śmierci ojca skomentowała jego związek z młodszą o 60 lat Kamilą.

Ich związek od samego początku budził kontrowersje. Wiadomość, że Andrzej Łapicki związał się z 60 lat młodszą Kamilą Mścichowską dla niejednej osoby była szokiem. W 2009 roku wzięli ślub. Rodzina wybitnego reżysera nie komentowała ich decyzji. Aż do teraz. Zuzanna Łapicka, córka reżysera, w ramach promocji swojej książki "Dodaj do znajomych" udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom Extra", w którym wyznała, co sądziła o związku ojca z młodszą kobietą.

Piszę o tym, jak ojciec zwierzał się Tadeuszowi Konwickiemu, że chce się ożenić z sześćdziesiąt lat młodszą dziewczyną, na co Konwicki po chwili milczenia powiedział: "To niedużo" - powiedziała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Andrzej i Kamila ŁapiccyAndrzej i Kamila Łapiccy Fot. Artur Kubasik / Agencja Wyborcza.pl

Dziennikarzowi "WO" wyznała też, że jej ojciec wziął ślub z Kamilą, gdyż bał się samotności.

Ojciec wziął ślub z Kamilą z lęku przed starością. Chciał mieć kogoś, komu będzie mógł opowiadać swoje anegdoty, a teatrolożka wydawała się do tego idealna. Ona natomiast miała swoje plany i ambicje. Cóż, było, minęło - zakończyła.

Andrzej Łapicki początkowo był zachwycony związkiem z młodszą kobietą, który był jego "niezgodą na starość". W wywiadach podkreślał, że dzięki temu czuje się szczęśliwy. Pobrali się w 2009 roku, gdy reżyser miał 85 lat, a ona 25. Jednak po jego śmierci w 2012 roku okazało się, że wydziedziczył żonę. Miała dostać mieszkanie, ale ostatecznie  została jedynie ze starym samochodem. Prawdopodobnie nie spodobało mu się to, że Kamila zachłysnęła się sławą.

Zuzanna Łapicka

Zuzanna Łapicka urodziła się w 1954 roku w Warszawie. Jest absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Byłą żoną Daniela Olbrychskiego, z którym ma córkę. Nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się właśnie jej książka "Dodaj do znajomych". Motywacją do jej wydania jest choroba nowotworowa, z którą walczy Łapicka.

Cały wywiad dla Wysokich Obcasów możecie przeczytać TUTAJ

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.