Zuzanna Łapicka gorzko o młodej żonie ojca: Wziął ślub z Kamilą z lęku przed starością

Zuzanna Łapicka po sześciu latach od śmierci ojca skomentowała jego związek z młodszą o 60 lat Kamilą.

Ich związek od samego początku budził kontrowersje. Wiadomość, że Andrzej Łapicki związał się z 60 lat młodszą Kamilą Mścichowską dla niejednej osoby była szokiem. W 2009 roku wzięli ślub. Rodzina wybitnego reżysera nie komentowała ich decyzji. Aż do teraz. Zuzanna Łapicka, córka reżysera, w ramach promocji swojej książki "Dodaj do znajomych" udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom Extra", w którym wyznała, co sądziła o związku ojca z młodszą kobietą.

Piszę o tym, jak ojciec zwierzał się Tadeuszowi Konwickiemu, że chce się ożenić z sześćdziesiąt lat młodszą dziewczyną, na co Konwicki po chwili milczenia powiedział: "To niedużo" - powiedziała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Andrzej i Kamila ŁapiccyAndrzej i Kamila Łapiccy Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

Dziennikarzowi "WO" wyznała też, że jej ojciec wziął ślub z Kamilą, gdyż bał się samotności.

Ojciec wziął ślub z Kamilą z lęku przed starością. Chciał mieć kogoś, komu będzie mógł opowiadać swoje anegdoty, a teatrolożka wydawała się do tego idealna. Ona natomiast miała swoje plany i ambicje. Cóż, było, minęło - zakończyła.

Andrzej Łapicki początkowo był zachwycony związkiem z młodszą kobietą, który był jego "niezgodą na starość". W wywiadach podkreślał, że dzięki temu czuje się szczęśliwy. Pobrali się w 2009 roku, gdy reżyser miał 85 lat, a ona 25. Jednak po jego śmierci w 2012 roku okazało się, że wydziedziczył żonę. Miała dostać mieszkanie, ale ostatecznie  została jedynie ze starym samochodem. Prawdopodobnie nie spodobało mu się to, że Kamila zachłysnęła się sławą.

Zuzanna Łapicka

Zuzanna Łapicka urodziła się w 1954 roku w Warszawie. Jest absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Byłą żoną Daniela Olbrychskiego, z którym ma córkę. Nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się właśnie jej książka "Dodaj do znajomych". Motywacją do jej wydania jest choroba nowotworowa, z którą walczy Łapicka.

Cały wywiad dla Wysokich Obcasów możecie przeczytać TUTAJ

AW

Więcej o:
Komentarze (44)
Zuzanna Łapicka szczerze o młodej żonie ojca, Andrzeja Łapickiego: Wziął ślub z Kamilą z lęku przed starością
Zaloguj się
 • zydzia

  Oceniono 51 razy 43

  Córka przecież taka dobra, no jak on mógł się bać starości... Naprawdę, darowałaby sobie ta kobieta.

 • Teresa Jarzyńska

  Oceniono 56 razy 34

  Bał się starości mając taką cudowną córunię?
  Ciekawe.
  A że skrzywdził stary pierdzioch młodą dziewczynę to już córunia nie widzi.
  Te wypowiedzi pani Zuzanny są podłe,bardzo podłe

 • onlyobserver

  Oceniono 46 razy 34

  Pani Zuzanno kazdy ma prawo do swojego szczescia w kazdym wieku i to jest jego wylaczna sprawa.

 • justas32

  Oceniono 37 razy 33

  Ożenił się bo nie chciał być samotny - no szok po prostu i niedowierzanie ...

 • Gość: gosc

  Oceniono 35 razy 31

  To dobrze swiadczy o Kamili ,ze miala swoje plany i ambicje w wieku 25 lat.Do opowiadania anegdot pan Łapicki mógł sobie wynająć opiekunkę. Po co teraz opowiadać o tym związku jak osoby zainteresowane nie mogą sie nijak odnieść do tego

 • Gość: GOSC

  Oceniono 38 razy 26

  TA CORECZKA JUZ NIE POWINNA SIE WYPOWIADAC TYLKO ONIE SWIADCZY BAL SIE STAROSCI DLACZEGO BO MIAL CORKE DO NICZEGO

 • justas32

  Oceniono 26 razy 24

  Pamiętajcie, jeżeli nie wiadomo o co chodzi - to znaczy że chodzi o pieniądze ...

 • Gość: Kam

  Oceniono 36 razy 22

  Zamilcz kobieto. Tak Cie meczy sumienie ze po szesciu latach znow plujesz jadem.Kamila odwalila za Ciebie robote.Bo Ty sie brzydzilas starego ojca.Wycofaj sie z godnoscia i nie udawaj kochajacej corki.

 • eurotram

  Oceniono 28 razy 22

  Pani Łapicka strzeliła sobie właśnie samobója; ciężko o lepsze podsumowanie tego jak "bardzo" mógł liczyć na córkę w tych wszystkich wymienionych kwestiach.
  A Kamilka faktycznie głupio zrobiła; znacznie lepszą decyzją byłby wyjazd do Niemiec do opieki nad starszymi osobami, wyszłoby jej to znacznie korzystniej (bo A. Łapicki ją naprawdę wych...ał). Kiedyś mówiłem sobie,że wyrachowana gó...ara wyszła za starego dziada; teraz mi jej wręcz żal...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX