Wielka Brytania na "royal baby" zarobi krocie. Ta kwota zwala z nóg

Na punkcie nowego "royal baby" oszalała nie tylko Wielka Brytania, lecz cały świat. Jak donosi magazyn "Time", noworodek przyniesie brytyjskiej gospodarce prawie pół miliarda polskich złotych.

W poniedziałek na świat przyszedł trzeci potomek brytyjskiej pary królewskiej. Księżna Kate urodziła syna. Chłopiec jest zdrowy, waży 3,8 kilogramów. 

Jak się okazuje, wydarzenie to miało bardzo korzystny wpływ nie tylko na nastroje Brytyjczyków, ale także na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Ekonomiści z tygodnika "Time" wyliczyli już ile nowe "royal baby" zarobi dla kraju. Kwota szacowana jest aż na 125 milionów dolarów, czyli prawie pół miliarda polskich złotych.

- Podobnie jak jego rodzeństwo, nowy chłopczyk księcia Williama i Kate Middleton, najnowszy dodatek do brytyjskiej rodziny królewskiej, zwiększył możliwości ekonomiczne dla sprzedawców detalicznych i zachwyconych lojalnych fanów, mających nadzieję, że dzięki podobnym pamiątkom. Oczekuje się, że nowy syn księcia Williama i Middletona wygeneruje od kilkudziesięciu milionów dolarów do 125 milionów dolarów w ciągu pierwszych kilku tygodni życia, według szacunków dwóch różnych brytyjskich firm badających trendy konsumenckie - czytamy w "Time".

Pamiątki, wycieczki, masowy najazd turystów... także ma to wytłumaczenie!

MM