TYLKO U NAS: Autor "Dziewczyn z Dubaju" zdradził nam reakcje celebrytek po ukazaniu się kontrowersyjnej książki: Wysyłają SMS-y

Sprawa głośnej "afery dubajskiej" z udziałem polskich celebrytek powróciła. Wszystko za sprawą dziennikarskiego śledztwa Piotra Krysiaka, który właśnie wydał książkę. Dlaczego się podjął tego tematu?

Tą sprawą w 2015 roku żyły media w naszym kraju. Wyszło na jaw, że polskie celebrytki i fotomodelki wyjeżdżały do Dubaju, gdzie za spore pieniądze spełniały największe perwersje arabskich szejków. Śledztwem w tej sprawie zajął się dziennikarz, Piotr Krysiak, który właśnie wydał książkę pod tytułem "Dziewczyny z Dubaju". Skontaktowaliśmy się z nim, żeby dowiedzieć się, dlaczego zdecydował się napisać akurat na ten temat oraz jaka była reakcja opisanych kobiet.

Dlaczego "Dziewczyny z Dubaju"?

W rozmowie z Plotkiem Piotr Krysiak wyznał, że od dłuższego czasu interesował się tym tematem. Szczególnie był ciekawy, jak potoczyły się losy kobiet, które wyjeżdżały w przeszłości do Dubaju.

Ten pomysł dojrzewał we mnie od dawna. Ale odkąd przestałem pracować w telewizji, wróciłem do tego tematu i go "odgrzebałem". Ta afera jest bardzo interesująca, bo te kobiety dzisiaj też coś robią i chciałem zobaczyć, jak one się zmieniły i jak potoczyły się ich losy - powiedział Piotr Krysiak w rozmowie z Plotkiem.

Nie bez znaczenia dla dziennikarza było też to, że ma córkę.

Dlatego widzę, jak młodzi ludzie są zapatrzeni w celebrytów, piosenkarki, youtuberki itd. I widzę, że to, co oni robią, często jest dla wyznacznikiem dla młodzieży. Ci ludzie stają się dla nich ogromnymi autorytetami - tłumaczył. - Nie chciałbym, żeby młodzież tak beznamiętnie wzorowała na tym, co robią panie w telewizji - dodał.

Ryzyko zawodowe

W książce opisane są nie tylko celebrytki i fotomodelki. Pojawiają się także historie kobiet spoza mediów i to właśnie one zareagowały najbardziej emocjonalnie. Nie tylko dzwonią do autora "Dziewczyn z Dubaju", lecz także straszą adwokatami.

Wysyłają SMS-y, grożą, straszą adwokatami. Wynajmują także ludzi, którzy badają, czym się zajmuję - zdradził dziennikarz. - Ryzyko zawodowe - stwierdził.

Nieco inaczej zachowują się osoby znane. One jedynie piszą wiadomości i proszą, żeby je wykreślić z książki. Przypomnijmy, że wśród tych, które wyjeżdżały do Dubaju, znalazły się m.in. zwyciężczyni konkursu Miss Polonia, uczestniczka "Top Model", aktorka znana z epizodu w filmie "Sfora" oraz dziewczyna popularnego serialowego aktora. Autor książki podkreśla, że wiele z nich wyjeżdżało na spotkanie z arabskimi szejkami, zanim zaistniały w mediach.

O rezultatach śledztwa Piotra Krysiaka, które opisał w książce, pisaliśmy TUTAJ.

Piotr Krysiak

Piotr Krysiak w przeszłości związany był z TVP Info. Jako jedyny przeprowadził wywiad z ks. Wojciechem Gilem, którego w 2015 roku skazano na 7 lat więzienia za molestowanie seksualne nieletnich na Dominikanie i w Polsce. Współpracował także z "Wprost".

Anna Wójtowicz