Sukces Pawła Pawlikowskiego. Jego nowy film w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes!

Nowy film Pawła Pawlikowskiego powalczy o Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes. To pierwsza od wielu lat produkcja, która znalazła się w tym konkursie.

"Zimna wojna" to pierwszy od 37 lat polski film, który znalazł się w Konkursie Głównym na festiwalu w Cannes. Produkcja, którą wyreżyserował Paweł Pawlikowski, opowiada o trudnej miłości ludzi, którzy nie potrafią ze sobą żyć, a jednocześnie nie potrafią żyć bez siebie. W główne role wcielili się Tomasz Kot oraz Joanna Kulig. Partnerują im Agata Kulesza i Borys Szyc. 

"Zimna wojna"

Akcja "Zimnej wojny" toczy się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce. W filmie można usłyszeć połączenie muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów ubiegłego wieku. 

Film zdobywcy Oscara może być trzecim filmem polskiego reżysera, który otrzyma słynną Złotą Palmę w Cannes. Wcześniej laureatami byli Andrzej Wajda ("Człowiek z żelaza") oraz Roman Polański ("Pianista).

Film wejdzie do kin w tym roku.

Paweł Pawlikowski 

Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem "Zimnej wojny", ale także autorem scenariusza, który napisał wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Pawlikowski obecnie jest jednym z najbardziej uznanych polskich reżyserów. Jego film "Ida" dostał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Nagrodę BAFTA i Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. "Ida" została pierwszym polskim filmem z nagrodą Oscara w tej kategorii. 

Więcej o:
Komentarze (4)
"Zimna wojna" (Paweł Pawlikowski) w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes!
Zaloguj się
 • psi_zgryz

  Oceniono 13 razy -3

  Zakladam w ciemno, ze kazdy polski film zdobywajacy uznanie "krytykow" (czytaj z.yd/do.wskiego lobby z przemysly H,o.lo/ca,us.t) to film an,ty.polski. Tak bylo z Ida, Po.r,nog.rafia, Jana Jakuba Kolskiego i kilkoma innymi. O tym gni.ocie Poklosiu nie wspomne.

 • representation1

  Oceniono 26 razy -12

  Kiedy polski reżyser zdobywa uznanie?
  -------------------------------------------------
  Istotnym czynnikiem jest żydowskie pochodzenie, tak jak u Pawlikowskiego.

  "Ida" to antypolski film propagandowy. O ile "Pokłosie" jest filmowym gniotem, ociekającym kłamstwem i odwołującym się do prymitywnych emocji, to "Ida" zrobiona została profesjonalnie. Wprawdzie nie brak w "Idzie" bełkotliwych dialogów, ale są dobre zdjęcia i dobra muzyka. Tylko dzięki temu da się jeszcze wytrzymać oglądanie tej dłużyzny, w której głównym przesłaniem jest oskarżanie narodu Polskiego o zbrodnie, tudzież wybielanie postaci stalinowskiej zbrodniarki narodowości żydowskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX