Irena Santor zamieszkała w domu opieki, by być u boku męża. "Nie mają dzieci, które mogłyby się nimi opiekować". Poruszające!

Irena Santor zamieszkała w domu opieki w Skolimowie. Wszystko ze względu na stan zdrowia jej męża, który przeszedł ostatnio poważną operację serca.

Irena Santor przeniosła się razem ze swoim mężem, Zbigniewem Korpolewskim, do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wszystko przez problemy zdrowotne jej partnera.

Jak podaje "Dobry Tydzień", Korpolewski trafił ostatnio do szpitala. Z powodu jego zdrowia, Santor odwołała jakiś czas temu koncerty i wszelkie wystąpienia publiczne.

Zbyszek przeszedł poważną operację serca. A wiadomo, że nie ma już 40 lat. Irena drżała o jego życie i była naprawdę przerażona - zdradza tygodnikowi znajomy pary.

Właśnie po tym zabiegu małżeństwo zdecydowało się przenieść do domu opieki w Skolimowie. Mają tam zagwarantowaną całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.

Nie mają dzieci, które mogłyby się nimi na co dzień opiekować. A nie chcą sprawiać kłopotu przyjaciołom. W Skolimowie czują się bezpiecznie, bo mają tu zapewnione doskonałe warunki, opiekę medyczną, rehabilitację. I towarzystwo bliskich im artystów - czytamy w "Dobrym Tygodniu".

Irena Santor i Zbigniew KorpolewskiIrena Santor i Zbigniew Korpolewski KAPIF.pl

W rozmowie z "Super Expressem" Santor bardzo chwaliła personel w Skolimowie.

Czujemy się tu jak u mamy. Personel jest bardzo serdeczny, wciąż pyta się nas o to, czy nam czegoś potrzeba, a kuchnia uwodzi smakiem. Nie mogliśmy lepiej trafić, tym bardziej, że tyle się słyszy i czyta o znieczulicy w domach opieki. Tu jest wspaniale! - mówiła.

Stan zdrowia Korpolewskiego zaczął się polepszać, a artystka wróciła do koncertowania - wzięła udział w nagraniu programu z okazji 25-lecia TVP Polonia, a 7 kwietnia dała recital w Toruniu. W planach ma kolejne występy.

Wracam do śpiewania szczęśliwa, że mój mąż odzyskuje siły - powiedziała w rozmowie z "SE".

Irena Santor i Zbigniew Korpolewski są parą od ponad 20 lat. Nie mają dzieci, ale są bardzo mocnym wsparciem dla siebie nawzajem. Kiedy w 2000 roku zdiagnozowano u artystki raka piersi, jej mąż był dla niej silnym wsparciem. 

OG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.