Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie kosztował fortunę! Zdecydowanie więcej niż poprzedni "royal wedding"

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle zbliża się wielkimi krokami. Cała ceremonia ma pochłonąć miliony funtów i być droższa niż poprzedni wielki "Royal Wedding" księcia Williama i księżnej Kate.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle zapowiada się na najważniejsze i najbardziej medialne wydarzenie towarzyskie tego roku. Z każdym dniem poznajemy coraz więcej szczegółów na temat tej wyjątkowej ceremonii. Tym razem zagraniczne media spróbowały oszacować koszt ślubu. Wszyscy na pewno spodziewali się, że będzie niemały, ale raczej nikt nie przypuszczał, że to będzie aż taka kwota. 

Najważniejsze, czyli ochrona na ślubie

Z szacunków wynika, że cała ceremonia pochłonie prawie 154 milionów złotych. Robi wrażenie, prawda? Duża część tej kwoty ma być przeznaczona na środki ochrony. Na ślubie mają pojawić się ważne osobistości z całego świata, nic więc dziwnego, że tak dużą wagę przywiązuje się do dbałości o ich bezpieczeństwo. W ramach ochrony mają być snajperzy na wszystkich dachach w okolicy oraz tajna policja na ulicach. Do tego wykorzystywana będzie najnowsza wojskowa technologia, która ma pomóc w dezaktywacji dronów do robienia zdjęć.

Suknia ślubna Meghan Markle

Najwięcej emocji wzbudza jednak suknia ślubna przyszłej księżnej. Zagraniczne media donoszą, że kreacja ma kosztować aż 400 tysięcy funtów, co daje prawie dwa miliony polskich złotych. Najprawdopodobniej zaprojektuje ją dom mody Alexandra McQueena, czyli ten sam, który w dniu ślubu ubierał księżną Kate.

Meghan przygotowuje się do tego wymarzonego dnia jak każda inna panna młoda. Suknia ślubna była największym wydatkiem i trzeba było podwoić pierwotnie zakładany budżet - opowiada źródło magazynu "Look".

Ponadto Meghan planuje wydać także 100 tysięcy funtów na dodatki do kreacji. Jak donosi źródło, powalająca jest też kwota przeznaczona na podróż poślubną. Meghan zamierza wydać na nią 120 tysięcy funtów, czyli ok. 600 tysięcy złotych. Ma być to prezent ślubny od niej dla księcia. Te sumy robią wrażenie, prawda?

Zapowiada się, że to będzie nie tylko jedno z najciekawszych wydarzeń towarzyskich w tym roku, ale również i najdroższe. Zapewne trafi do czołówki najbardziej kosztownych ślubów w historii. Dla porównania, koszty ślubu księcia Williama i księżnej Kate szacowało się na 116 milionów złotych.

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.