Sadowska chciała poprzeć akcję #MeToo, ale zderzyła się z TVP. "Moja wypowiedź została wycięta"

Maria Sadowska jest jedną z osób wspierających akcję #MeToo. Chciała dać temu wyraz w TVP, ale stacja wycięła jej wypowiedź.

Po skandalu seksualnym w Hollywood wiele osób zabrało głos na temat molestowania. Wypowiadały się nie tylko zagraniczne, ale też polskie gwiazdy. Maria Sadowska w "The Voice of Poland" chciała wyrazić swoje wsparcie dla pokrzywdzonych kobiet. Ale napotkała na "ścianę TVP". W rozmowie z magazynem "Uroda Życia" wokalistka wyznała, że telewizja wycięła jej wypowiedź. 

W Polsce środowisko, w którym żyję, pełne jest wspaniałych facetów, feministów starających się pomóc kobietom zrobić rewolucję. Ale wciąż wielką siłę mają też inni - kiedy w TVP przed moim wykonaniem piosenki 'I'm every woman' Whitney Houston powiedziałam, że śpiewam ten utwór w związku z akcją #MeToo, w imię solidarności z kobietami, które doświadczyły molestowania, moja wypowiedź została wycięta - poinformowała. 

Sadowska zupełnie nie rozumie takiego posunięcia ze strony stacji. Uważa, że taki problem powinien być nagłośniony, żeby nastąpiły jakiekolwiek zmiany na lepsze. 

Przecież to jest sprawa ponad polityką, a na pewno powinna być. Zastanawianie się nad tym wszystkim jest efektem #MeToo, jednak moim zdaniem to dopiero początek zmiany. Musimy dalej nad nią pracować, walczyć. Ja na pewno dzięki protestom kobiet, ich publicznym wypowiedziom, prywatnym rozmowom czuję się dużo bardziej odważna niż przedtem - dodała.

Próbowaliśmy się skontaktować z osobą z produkcji "The Voice of Poland", na razie bez skutku.

Akcja #MeToo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez producenta filmowego Harveya Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #MeToo. Rozpoczęła ją aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

MT

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o: