Zasłużone konsekwencje skandalu seksualnego w Hollywood. Firma Weinsteina ogłasza bankructwo

Członkowie zarządu firmy The Weinstein Company poinformowali o zamierzeniu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Po skandalu seksualnym nikt nie chciał inwestować w firmę.

W zeszłym roku wybuchł skandal seksualny w Hollywood z udziałem Harvey'a Weinsteina. Jego ofiary przerwały milczenie, przez co kariera producenta legła w gruzach. Przez to został wyrzucony z wytwórni The Weinstein Company, której był założycielem. Teraz członkowie zarządu firmy wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że są zmuszeni złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

Członkowie zarządu włożyli wiele starań w to, żeby uratować upadającą firmę. Prowadzili negocjacje z potencjalnymi inwestorami, chcąc ją sprzedać. Jak widać skończyły się one niepowodzeniem. Jak podaje Reuters, wytwórnia w zasadzie nie dysponuje już żadną gotówką i wyprzedaje co się da, by zaspokoić najpilniejsze potrzeby finansowe. 

Wydane przez nich oświadczenie zawiera następującą treść:

Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie jest krzywdzące dla naszych pracowników i ofiar. Zarząd nie ma innego wyjścia, jak tylko zrealizować jedyną realną opcję maksymalizacji pozostałej wartości Spółki: rozpocząć przygotowania do ogłoszenia upadłości.

Amerykańska wytwórnia filmowa The Weinstein Company została założona przez braci Boba i Harveya Weinsteina w 2005 roku. Wspólnie kierowali nią do 2017 roku.

Harvey Weinstein vs kobiety

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Teraz wychodzi na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Przypomnijmy, że oskarżenia na tle seksualnym w kierunku Harveya Weinsteina wysunęło już ponad 100 kobiet związanych ze światem filmu. Wśród ofiar były m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które jako pierwsze wysłały do redakcji "New York Times" specjalne oświadczenia.

Akcja #Metoo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo, którą rozpoczęła aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

AW

Więcej o:
Copyright © Agora SA