Zasłużone konsekwencje skandalu seksualnego w Hollywood. Firma Weinsteina ogłasza bankructwo

Członkowie zarządu firmy The Weinstein Company poinformowali o zamierzeniu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Po skandalu seksualnym nikt nie chciał inwestować w firmę.

W zeszłym roku wybuchł skandal seksualny w Hollywood z udziałem Harvey'a Weinsteina. Jego ofiary przerwały milczenie, przez co kariera producenta legła w gruzach. Przez to został wyrzucony z wytwórni The Weinstein Company, której był założycielem. Teraz członkowie zarządu firmy wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że są zmuszeni złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

Członkowie zarządu włożyli wiele starań w to, żeby uratować upadającą firmę. Prowadzili negocjacje z potencjalnymi inwestorami, chcąc ją sprzedać. Jak widać skończyły się one niepowodzeniem. Jak podaje Reuters, wytwórnia w zasadzie nie dysponuje już żadną gotówką i wyprzedaje co się da, by zaspokoić najpilniejsze potrzeby finansowe. 

Wydane przez nich oświadczenie zawiera następującą treść:

Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie jest krzywdzące dla naszych pracowników i ofiar. Zarząd nie ma innego wyjścia, jak tylko zrealizować jedyną realną opcję maksymalizacji pozostałej wartości Spółki: rozpocząć przygotowania do ogłoszenia upadłości.

Amerykańska wytwórnia filmowa The Weinstein Company została założona przez braci Boba i Harveya Weinsteina w 2005 roku. Wspólnie kierowali nią do 2017 roku.

Harvey Weinstein vs kobiety

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Teraz wychodzi na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Przypomnijmy, że oskarżenia na tle seksualnym w kierunku Harveya Weinsteina wysunęło już ponad 100 kobiet związanych ze światem filmu. Wśród ofiar były m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które jako pierwsze wysłały do redakcji "New York Times" specjalne oświadczenia.

Akcja #Metoo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo, którą rozpoczęła aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

AW

Więcej o:
Komentarze (41)
Harvey Weinstein ogłasza bankructwo The Weinstein Company. Zasłużone konsekwencje skandalu seksualnego w Hollywood. Firma Weinsteina ogłasza bankructwo
Zaloguj się
 • ponury_swiniarz

  Oceniono 25 razy 15

  Moim zdaniem takie osobistosci jak Paltrow i Jolie powinny zostac oskarzone o wspoludzial. Obejrzyjcie sobie jak przy rozdawaniu roznych nagrod dziekuja Weinsteinowi i mowia jakim to on jest wspanialym czlowiekiem. Jak myslicie, do kogo uderzaly wiec dziewczyny chcace zrobic kariere aktorska?

  To tak jakby ktos, kogo Paetz wykorzystal, publicznie wychwalal go mowiac jak to on moze wspomoc mlodych chlopcow w osiagnieciu sukcesu.

 • Gość: Lol

  Oceniono 28 razy 10

  Aby uniknąc wypłacania odszkodowań firma zbankurotwała.
  Teraz czas na baby które dawały loda w imię kariery a teraz beczą mee too

 • Gość: Izka

  Oceniono 7 razy 7

  No cóż, " Kto mieczem wojuje............... pokrętne, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że idealnie pasuje do sytuacji w jakiej znalazł się pan W.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 11 razy 5

  "Teraz wychodzi na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie."
  Nie bardzo rozumie to potepianie faceta a te "kobiety" to swiete? dawaly d.py za role w filmie przyszla kariere itp. czyli byly to zwykle transakcje handlowe typu klient prostytutka z tym ze facet nie placil w "gotowce" nie placil.
  Nie musialy dawac d.py tak jak nie musialy zagrac w filmie czy zostac aktorkami.
  No i kase za milczenie braly ......... no ale teraz bardziej oplacalne jest byc ofiara "molestowania"

 • Adam Kerr

  Oceniono 29 razy 5

  Czy na przykładzie Weinsteina (i np. Polańskiego) można powiedzieć że naród żydowski to zboczeńcy i gwałciciele? wg logiki żydowskiej chyba tak, skoro oskarżają polski naród o współudział w holokauście na podstawie pojedynczych przypadków gdy Polak zabił Żyda...

 • Kuba x44

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast Weinstein Company powstanie Wein Company i Stein Industries

 • Ewelina Łuciów

  Oceniono 3 razy 3

  Te panie to chyba powinny oddać pieniądze za milczenie które brały 🦍

 • Gość: Observer

  Oceniono 13 razy 3

  Czy ja dobrze zrozumiałem że dziewczyny poskarżyły się na szefa firmy po czym firma zbankrutowała i wszyscy są bez roboty? Oczywiście szef miał olej w głowie więc pewno kasę ma ulokowaną bezpiecznie i o emeryturę raczej się martwić nie będzie. Hmmm to się jakoś nazywało ... pyrrusowe zwycięstwo? No ale zobaczyć minę szefa - bezcenne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX