Pamiętacie "Tajemnicę Sagali"? Od premiery minęło 21 lat. Tak dziś wygląda główny bohater

"Tajemnica Sagali" obchodzi swoje 21. urodziny. Zobaczcie, jak dziś wygląda Grzegorz Ruda, który wcielił się w główną postać w tym serialu.

Serial "Tajemnica Sagali" bardzo szybko zyskał swoich miłośników. Historia bohaterów została zamknięta w 14. odcinkach. Polsko-niemiecka koprodukcja pokazywała losy dwóch braci: Kuby i Jacka. Chłopcy musieli odnaleźć siedem części tajemniczego kamienia nazywanego "Sagalą". Był to obdarzony mocą kamień, który spadł z kosmosu. 

W serialu zagrała grupa dobrze znanych polskich aktorów. Mogliśmy zobaczyć m.in.: Małgorzatę Foremniak, Roberta Gonerę, Pawła Deląga, Cezarego Żaka, Marię Niklińską, Dorotę Segdę czy Grzegorza Rudę, który zagrał głównego bohatera - Kubę Zawilskiego.

Ruda zapowiadał się na obiecującą dziecięcą gwiazdę. Debiutował w filmie "Polski crash", ale rozpoznawalny stał się właśnie po serialu "Tajemnicy Sagali". Później wystąpił też w "Trzech szalonych zerach", "Cudzym szczęściu", "Tygrysach Europy", "Na wspólnej" czy "Plebanii". Choć lista filmów, w których wystąpił wygląda imponująco, Ruda nie zdecydował się na kontynuowanie kariery aktorskiej. W rozmowie z "Faktem" rok temu wyznał, czym obecnie się zajmuje. Zdradził też, czy chciałby zagrać jeszcze w jakiejś produkcji.

Obecnie pracuję jako taksówkarz w Warszawie. Tu się urodziłem i tu jest mój dom. W wolnych chwilach uprawiam piłkę nożną. Czasami wybiorę się na jakiś casting. Jeśli chodzi o występy, to jestem otwarty na wszelkie propozycje - powiedział.

Można powiedzieć, że "wypadłem z obiegu" i chyba tylko jakaś duża rola mogłaby pomóc w powrocie na ekrany - dodał.

Kilka dni temu Ruda był gościem Pauli Rodak, której opowiedział, dlaczego nie zdecydował się na kontynuowanie kariery aktorskiej.

Samo branie udziału w tym serialu było dużo przygodą. Z perspektywy czasu fajnie to oceniam, super doświadczenie. Owszem, myślałem, żeby pójść dalej, ale jeśli chodzi o wykształcenie aktorskie to zupełnie nie mój świat. Nie nadaję się. Owszem, fajne jest granie, występowanie, ale żeby edukować się w tym kierunku? Nie widziałem siebie w tym - wyznał.

Cały odcinek możecie zobaczyć tu:

 

Zobaczcie, jak aktor "Tajemnicy Sagali" wygląda 21 lat po premierze serialu. Przypomina Wam tego małego chłopca, którego oglądaliście na małym ekranie?

MT