Bujakiewicz gorzko o "lansowaniu na plecach Ani". Zabrała też głos ws. filmu o Przybylskiej

Katarzyna Bujakiewicz w wywiadzie dla "Flesza" opowiedziała o filmie o jej przyjaciółce, Annie Przybylskiej. "Mało prawdopodobne, że dojdzie do realizacji scenariusza", wyznała.

Nie jest tajemnicą, że Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska były ze sobą bardzo blisko. O zmarłej przyjaciółce aktorka wypowiedziała się dopiero w biografii "Ania", wcześniej nie udzielała żadnych komentarzy. Pierwsze spotkanie obu pań, które stało się początkiem przyjaźni, odbyło się na planie filmu "Rób swoje, ryzyko jest twoje". Bujakiewicz od razu zwróciła uwagę na temperament Przybylskiej. 

Pamiętam moment, gdy Anka wpadła do garderoby przy okazji jakiejś naszej wspólnej produkcji. Już po chwili zdałam sobie sprawę, że w końcu mam poważną konkurencję, jeśli chodzi o temperament - wspomina.

Bujakiewicz teraz udzieliła wywiadu dla magazynu "Flesz". Padło pytanie o film o Przybylskiej. 

Nie mam z tym projektem nic wspólnego. Radek Piwowarski coś tam pisze, ale z tego, co wiem, jest mało prawdopodobne, że dojdzie do realizacji scenariusza. Ja jedynie zgodziłam się na wypowiedź do książki na temat Ani. Uważam też, że jeśli film miałby powstać na podstawie tej książki, to mógłby być udany - powiedziała Bujakiewicz.

Katarzyna Bujakiewicz i Anna PrzybylskaKatarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska Fotografie z archiwum Katarzyny Bujakiewicz

Aktorka odniosła się też do wielkiego zainteresowania Anną Przybylską. Podkreśliła, że zmarłej przyjaciółce na pewno nie spodobałby się ten szum, który panuje nieprzerwanie od jej śmierci.

To nadal jest dla mnie bardzo trudny temat. Łatwiej się wypowiadać osobom, które nie znały Ani. A my byłyśmy naprawdę bardzo ze sobą związane. Brakuje mi możliwości porozmawiania. Bałam się trochę tej premiery [książki - przyp.red.] w Gdyni, że będę pod obstrzałem mediów, które tylko czekają, kiedy mi zadrży głos ze wzruszenia. Na premierze warszawskiej byłam już silniejsza. Nie podoba mi się to całe zamieszanie wokół jej osoby i jestem pewna, że jej też by się nie podobało. Uważam, że niestety w niektórych przypadkach sprowadza się to do lansowania na plecach Ani, co jest absolutnie w złym stylu. Ona była jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Po prostu była zaj*bistą osobą - dodała Bujakiewicz.

Chcielibyście zobaczyć film o Ani?

JT 

Więcej o:
Komentarze (16)
Katarzyna Bujakiewicz o filmie o Annie Przybylskiej. Nie dojdzie do realizacji?
Zaloguj się
 • Gość: Ja

  Oceniono 6 razy 4

  Ania dbała o swoją prywatność i też by nie chciała ani filmu ani książki o sobie. Grała nie tylko w serialach. Jest wiele filmów z Anią również w roli głównej. Dobrze grała.

 • Gość: Gość Janka

  Oceniono 3 razy 3

  Ania nie miała zapedow do tego by być wielka gwiazdą. Nie zalazalo jej na tym. Zależało jej na rodzinie. Długo niestety gościła na naszych ekranach. Wyjechała wraz z dziećmi i partnerem bo zależało jej na tym, aby utrzymać swój związek. To było dla niej ważne, rodzina a nie kariera. Była fotomodelka i aktorką, robiła to co lubiła i nie lanswala się na ściankach.

 • Gość: Ja

  Oceniono 2 razy 2

  kazia
  Ania by też tego nie chciała zapewniam Ciebie

 • lenny102

  Oceniono 3 razy 1

  Dziwny ten hałas wokół tej milej zreszta i fajnej lasce.Ktos chce zrobic na Niej kase, i pewnie zatrudnili do tego agencje marketingowa.Takie rzeczy nie dzieją sie przypadkowo.Jakas książka, jakis film, mase artykułów.

 • Gość: Janka gość

  Oceniono 3 razy 1

  POMYŁKA :DŁUGO NIE GOŚCIŁA NA NASZYCH EKRANACH.....

 • Gość: Gość Janka

  Oceniono 1 raz 1

  Jak możesz pisać takie rzeczy. Nic o niej nie wiesz. Skończyla śr. szkołę w Gdyni. Była dobra uczennica i koleżanką. Zamilcz i daj zmarłej spokój, niech spoczywa w spokoju.

 • Gość: kazia

  Oceniono 11 razy 1

  Nie chcielibysmy i nie widzimy sensu w filmie o serialowej gwiazdce, chocby niewiadomo jak piekne oczy miala

 • Gość: biolog

  0

  Cytat z pierwszej strony: "7:01 Bujakiewicz o 'lansowaniu na plechach Ani': Nie podoba mi się zamieszanie wokół jej osoby"
  Widziałem ją wiele razy. Podobała mi się. Ale nigdy mi nie przyszło do głowy zaliczyć ją do plechowców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX