Skandal na lunchu u królowej Elżbiety. Jej kuzynka założyła RASISTOWSKĄ broszkę, czym obraziła Markle. Jest oświadczenie

Na tegorocznym tradycyjnym, świątecznym lunchu rodziny królewskiej nie obyło się bez skandalu. Narzeczona księcia Harry'ego, Meghan Markle miała zostać obrażona przez członka rodziny królewskiej.

W środę w Pałacu Buckingham odbył się coroczny, uroczysty, świąteczny lunch królowej Elżbiety II, na którym spotkała się cała rodzina królewska. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ książę Harry po raz pierwszy pojawił się na nim ze swoją narzeczoną, czyli Meghan Markle. Niestety nie obyło się bez poważnego skandalu.

Księżna Michael z Kentu (żona pierwszego kuzyna królowej Elżbiety) na przyjęciu pojawiła się z zaskakującą ozdobą: broszką. Niby nic nadzwyczajnego, ale internauci dopatrzyli się w niej rasistowskiej symboliki, nawiązującej dodatkowo do niewolnictwa. Broszka bowiem przedstawiała czarnoskórą kobietę. Internauci zasugerowali nawet, że nie był to przypadek, a celowy atak na Meghan Markle, której mama jest Afroamerykanką.

ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

W piątek przedstawiciel księżnej Michael z Kentu w ramach przeprosin za ten niefortunny incydent przesłał specjalne oświadczenia do "People" i "Dailymail".

Broszka była prezentem. Księżna już wiele razy miała ją na sobie. Jej jest bardzo przykro za to, że mogła kogoś urazić - czytamy w oświadczeniu.

Świąteczne lunche organizowane przez królową Elżbietę są już tradycją. Na kameralnej uroczystości w Pałacu Buckingham zjawiają się wtedy wszyscy członkowie rodziny królewskiej. To, że na tegorocznym przyjęciu pojawiła się Meghan Markle, która oficjalnie jeszcze nie należy do rodziny królewskiej, było odejściem od obowiązujących reguł. Bowiem według protokołu, wśród zaproszonych gości nie powinno być osób spoza rodziny. Królowa, pozwalając pojawić się narzeczonej wnuka, dała jasny sygnał, że traktuje ją z szacunkiem i w pełni akceptuje ją jako idealną kandydatkę na żonę Harry'ego.

AG

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (89)
Skandal na lunchu u królowej Elżbiety. Jej kuzynka założyła RASISTOWSKĄ broszkę, czym obraziła Markle. Jest oświadczenie
Zaloguj się
 • agap.e

  Oceniono 127 razy 87

  Rasistowska broszka?Rozumiem,ze dzisiaj zrobiłem rasistowskie ciasto Murzynka?

 • Gość: czwarty kuzyn

  Oceniono 68 razy 58

  "Pierwszy kuzyn". Żenada. "First cousin" to po polsku "cioteczny/stryjeczny brat". Czekam na "matkę w prawie" i "krokowego ojca". Redacjo, zatrudnijcie do tłumaczeń jakiegoś licealistę, bo gimbaza was kompromituje.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 55 razy 33

  Ludzie to już naprawdę nie mają innych problemów. Obrazić się za broszkę... Może jeszcze zrobić skandal z powodu krzywo ułożonego widelca?

 • atmt

  Oceniono 65 razy 29

  Ludziom już kompletnie wali na dekiel z tym rasizmem. Szkoda, że białych można obrażać jak się da i gdzie się da...

 • Kornel Osicki

  Oceniono 43 razy 25

  Co za dno! Kolejny przykład chorej poprawności politycznej!!! To że tydzień temu wpir....łem murzynka u teściowej to też przejaw rasizmu?

 • Gość: jasio

  Oceniono 45 razy 23

  Broszka to pryszcz Sama Elżbieta II zahaczyła jeszcze o kolonializm w tym ludobójstwo w Kenii i na Malajach Obozy koncentracyjne i takie tam Ona sama robi za taką broszkę

 • boo-boo

  Oceniono 24 razy 20

  A co na to sama "zainteresowana" ? Podejrzewam, że jej to zwisało kto jaką broszkę miał.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX