Piasek ostatnio mocno uraził społeczność LGBT. W sieci burza. Teraz się tłumaczy

Jedna z ostatnich wypowiedzi Andrzeja Piasecznego zbulwersowała tysiące internautów. Teraz w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Piasek postanowił się wytłumaczyć.

"W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - właśnie od tych słów Andrzeja Piasecznego zaczęła się burza. Internauci zwrócili uwagę, że tego typu wypowiedzi są deprecjonujące dla osób LGBT i wynika z nich, że bycie gejem i wiara w Boga wykluczają się.

W wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" Piaseczny został spytany o tą sprawę. Powiedział, że ta odpowiedź dotyczyła genezy powstania jednej z jego piosenek.

Tak powiedziałem. I mogę to powtórzyć jeszcze raz. Trzeba tylko dodać, że opowiadałem o jednej z moich piosenek i o tym, jak ona powstawała. A powstała po tym, jak przyjaciel, gej, powiedział mi, że jestem jedynym spośród jego znajomych, który nie śmieje się z tego, że on wierzy w Boga. Odpowiedziałem: jeśli wierzysz prawdziwie i głęboko, to nigdy, ale to nigdy nie wstydź się, że jesteś wierzący. Ja się nie wstydzę. I bardzo szybko napisałem tę piosenkę – „God Pride”.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że słowa Piasecznego stoją w kontrze do działań podejmowanych przez środowiska, które jednak są dyskryminowane i piętnowane. Przytoczył też wpis blogera / dziennikarza, Piotra Grabarczyka.

Społeczność LGBT wymachuje flagami dlatego, że jest zbyt wiele takich ludzi jak Ty, którzy swoją postawą i wypowiedziami mówią jasno, że swojej orientacji należy się wstydzić - pisał Grabarczyk.

Piaseczny odpowiedział, że w jego wypowiedzi nie ma żadnej kontry oraz podkreślił znaczenie wolności, w tym wolności manifestowania.

Każdy może manifestować to, co chce. Nikomu tego nie odbieram, bo sam nie chciałbym, żeby taką wolność mi odbierano. Nikomu nigdy nie powiem, żeby się wstydził siebie. Natomiast, co będę manifestował – to już, proszę mi wybaczyć, ale wybiorę sobie sam - zakończył temat Piaseczny.

Myślicie, że te słowa są wystarczającym wytłumaczeniem?

OG

Więcej o:
Komentarze (31)
Andrzej Piaseczny uraził społeczność LGBT. Teraz się tłumaczy
Zaloguj się
 • Gość: Gg

  Oceniono 32 razy 16

  Piaseczny to gość na poziomie. Tak trzymać.

 • Gość: Ewa

  Oceniono 22 razy 8

  Oczywiście i odczepcie się od Piaska!!!!

 • Gość: ha

  Oceniono 11 razy 7

  zobaczcie o czym teraz jest mowa - żaden, nawet najbardziej wierzący katolik, żaden nawet najbardziej zatwardziały homofob nie jest oburzony ani słowami piaska, ani jego orientacją, ani tym, że będąc gejem jest wierzący, a kto najbardziej jest tym oburzony i kto atakuje piaska? - geje! przypadek - niestety nie! Te zdarzenia mówią same za siebie i wystawiają środowisku najlepsze świadectwo. Nie dziwię się piaskowi, że nie chce się przyznawać do tych oszołomów, bo nikt o zdrowych zmysłach by tego nie zrobił, niezależnie od orientacji seksualnej.

 • Gość: majka

  Oceniono 8 razy 4

  no i ma rację. Chyba się już środowisku LGBT pomieszało kim są - czy ludźmi walzcącymi o tolerancję, poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od wyznawanych przez niego wartości i orientacji seksualnej czy też są pierwszymi, którzy będą ujawniać tajemnice alkowy swoich kolegów/koleżanek i używać ich przeciwko "swoim". Dla mnie ci nieszczęśni faceci (małżeństwo gejów, których jedynym dokonaniem jest to, że są małżeństwem oraz "śliczny blog(i)er") przynoszą wstyd całemu myślącemu środowisku LGBT.

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 17 razy 3

  Tysiące osób urażone. Protesty w całym kraju. Środowiska lgtb coś tam, coś tam. A gość tylko przyznał się do tego że jest wierzący. Ale obciach, w tych nowoczesnych czasach być wierzącym. Ale obciach.

 • Gość: Ania

  0

  Jak już ktoś się bierze za pisanie tych wypocin, na jakże ambitnym portalu, to niech do cholery nauczy się języka polskiego, tak żeby pisać poprawnie... Tak się składa, że pisze się "tę sprawę", nie "tą sprawę". Ja rozumiem, że portal jest poświęcony rozrywce, ale to chyba ku... nie przeczy stosowaniu poprawnej polszczyzny...

 • Gość: b.b.

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Grabarczyk: swojej orientacji seksualnej nie należy sie wstydzić, tak jak nie ma obowiązku, zeby ją manifestować pod presją środowiska LGBT. Jak promujecie tolerancje to moze choć próbujcie ją sami praktykować, bo włazenie komus z butami do łóżka chyba powinno byc wbrew waszym ideałom.

 • Jan Pawel

  Oceniono 5 razy -1

  Czy to jest społeczność?sądzę że raczej grupa ludzi? z zaburzeniami psychicznymi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX