Owsiak u Wojewódzkiego o procesie z Pawłowicz: To nie była jednoznaczna propozycja. Zdradza też, jak chce się bronić

Jerzy Owsiak opowiadał u Kuby Wojewódzkiego o procesach sądowych. Jeden niedawno przegrał; drugi, z Krystyną Pawłowicz, może się również dla niego źle skończyć.

Jerzy Owsiak ostatnio ma problemy sądowe. Niedawno musiał zapłacić 100 zł za przeklinanie na Przystanku Woodstock. Teraz czeka go kolejny proces, który wytoczyła mu posłanka Krystyna Pawłowicz. Owsiak opowiedział o tym w show Kuby Wojewódzkiego.

Biorę to na klatę, ja się nie gniewam, to był sprawiedliwy wyrok - mówił o wyroku za przeklinanie.

Teraz czeka go proces z Krystyną Pawłowicz. Posłanka pozwała go za słowa pod jej adresem: Owsiak zaproponował jej, żeby "spróbowała seksu", a m. in. "poczuje motyle w brzuchu". Teraz Pawłowicz domaga się 20 tysięcy zł zadośćuczynienia. Wojewódzki skomentował to w programie, że był to "najdroższy seks Owsiaka".

Ja uważam, że to nie była jednoznaczna propozycja, którą pani Krystyna może sobie wyobrażać. Przeczytałem właśnie wywiad z Jimim Hendrixem. Dla mnie muzyka to jest seks i on tam dał całą tezę, którą chcę wziąć do sądu. Bardzo mądrze opisuje, że słowo "seks" kojarzy się z fajną fotą, fajnym ubraniem... - tłumaczył Owsiak.
W procesie z Pawłowicz chcesz się bronić Hendrixem? Człowieku, przecież cię spalą na stosie - zaoponował Wojewódzki.

I zapytał swojego gościa, czy według niego jest to proces polityczny czy o słowa.

Na razie jest to proces o słowa - padła odpowiedź.

W pewnym momencie Kuba zaproponował Owsiakowi, żeby powiedział coś dobrego o dobrej zmianie. Owsiak westchnął.

Poczekaj... nie tak od razu. Trzy razy większa publiczność w ostatnią sobotę, Uniwersytet Jagielloński, studenci zapraszają na pogaduchę. Ja im mówię coś takiego: czasy, które przyszły, są czasami dobrymi dla nas samych. Musimy umieć się w nich umiejscowić, możemy teraz bardzo wyraźnie powiedzieć, kim jesteśmy. Są sytuacje, gdzie trzeba się opowiedzieć i powiedzieć wyraźnie, co się o tym myśli. To jest bardzo ważna rzecz przy budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. I to jest ten plus, że przycisnęli, pokazali, teraz stajesz albo po tej stronie albo po tej - odpowiedział w końcu.
Paradoksalnie, to są czasy prawdy - dodał Wojewódzki.

Jerzy OwsiakJerzy Owsiak X News

Pod koniec padło jedno z najważniejszych pytań: czy będzie kolejny Przystanek Woodstock 2018?

Nie pytam o intencje tylko czy ci pozwolą... - dopowiedział Wojewódzki.
I to jest ważne pytanie, bo jest podwyższone ryzyko. Wiesz, kto tak naprawdę o tym decyduje? Miasto i burmistrz. to my tworzymy tę grupę, a tegoroczny Przystanek Woodstock pokazał, że to jest super miejsce dla nas. Będzie. 2-4 sierpnia przyszłego roku zarezerwujcie sobie czas - padła ważna deklaracja.

I już na sam koniec Wojewódzki zapytał Owsiaka, który z nich pierwszy trafi do więzienia.

Nie pogniewasz się, jeżeli powiem, że ciebie? Bo coś czuję, że ciebie j*bną jak nic. Za obyczajowość. Ty będziesz siedział pierwszy, a ja postaram się o tobie nie zapomnieć - obiecał Owsiak.

JZ

Więcej o: