"Klan". W CV kandydata do pracy u Jerzego pokazano zdjęcie... prawdziwego zbrodniarza. Komentarz TVP zaskakuje

"Klan". W fikcyjnym CV znalazło się zdjęcie zbrodniarza, który zabił 168 osób. TVP zaprzecza i twierdzi, że podobieństwo jest przypadkowe.

To nie była zwykła wpadka, ale z gatunku tych, które nie mają prawa się przydarzyć. Grany przez Andrzeja Grabarczyka Jerzy Chojnicki przeglądał CV kandydatów do pracy w jego firmie budowlanej. Dokumenty były oczywiście fikcyjne, jednak na jednym z nich znalazło się zdjęcie Timothy'ego McVeigha, zbrodniarza, który dokonał masakry w Oklahomie.

Kadr z 'Klanu'Kadr z 'Klanu' screen TVP

McVeigh w 1995 roku wysadził przed budynkiem federalnym ciężarówkę z bombą ważącą 2300 kg. Zginęło wtedy 168 osób, w tym 19 dzieci. Zamachowiec tłumaczył, że była to zemsta za akcję agentów federalnych, którzy dokonali najazdu na siedzibę sekty Davida Koresha w Waco w Teksasie. W jej wyniku zginęło 80 członków sekty, w tym 17 dzieci.

Timothy McVeigh został skazany na karę śmierci. 11 czerwca 2001 roku wykonano wyrok wstrzykując mu zastrzyk z trucizną. Przed śmiercią zażyczył sobie na ostatni posiłek lody czekoladowo-miętowe.

Nie wiadomo, w jaki sposób zdjęcie zbrodniarza znalazło się w fikcyjnym CV, które przeglądał serialowy Chojnicki. Poprosiliśmy o wyjaśnienia rzecznika TVP, odpowiedź zaskakuje.

W CV więźnia, który szukał ostatnio pracy w firmie Jerzego Chojnickiego, produkcja serialu "Klan" wykorzystała zdjęcie zakupione w "banku twarzy". Wbrew medialnym doniesieniom, nie jest to Timothy McVeighn, terrorysta z Oklahomy City. Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe.

Timothy McVeighnTimothy McVeighn Domena publiczna, Screen z TVP1

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.