Agata Duda na uroczystym obiedzie w Finlandii. Kolejna wpadka? Wróblewska ma spory zarzut

Agata i Andrzej Dudowie wybrali się z oficjalną wizytą do Finlandii. Pierwsza Dama pojawiła się w wieczorowej, niebieskiej sukni. O ocenę jej stylizacji zapytaliśmy Dorotę Wróblewską.

Agata Kornhauser-Duda pojawiła się u boku męża na uroczystym obiedzie wydanym przez Prezydenta Finlandii Sauli Niinistö i jego żonę, Jenni Haukio. Na tę okazję wybrała długą, niebieską suknię. O ocenę jej stylizacji poprosiliśmy specjalistkę ds. wizerunku Dorotę Wróblewską, która stwierdziła, że choć pierwsza dama była ubrana zgodnie z zasadami etykiety, to jej stylizacji brakowało szlachetności i bardziej nowoczesnej formy.

Wizerunek osobisty jest ważny na wszystkich poziomach komunikacji. Na tym stanowisku powinien być stosownie przemyślany. Ważny jest każdy szczegół. Strój należy dostosować nie tylko do osoby, ale i okoliczności, bo każda wizyta dyplomatyczna ma swoje założenia - napisała Dorota Wróblewska.

Ogólnie jej zdaniem Pani Prezydentowa była ubrana zgodnie z zasadami etykiety. Jednak nie wszystko było do końca przemyślane.

Pani Prezydentowa była ubrana zgodnie z zasadami etykiety. Jednak kolor sukni i połysk gryzie się z żółtym odcieniem włosów. Długa, niebieska suknia uszyta z połyskującej satyny jedwabnej odbija światło i cera wygląda niekorzystnie - oceniła.

Specjalistka od kodu ubioru stwierdziła także, że większość kobiet będzie zachwycona, ale jej zdaniem "połyskujące suknie są trudne i bardzo wymagające". Zwróciła także uwagę na kolczyki, które zamiast rozświetlić - przytłoczyły.

To nie jest kolor Pani Agaty Dudy - podsumowała Dorota Wróblewska.

A Wam jak się podoba?

Dr Gojdź porównuje urodę Agaty Dudy i Melanii Trump. "Melania jest typową amerykańską pięknością, natomiast nasza prezydentowa...". Tego się po nim nie spodziewaliśmy!

Anna Wójtowicz

Więcej o: