Uczestnicy "MasterChefa" mieli przygotować wegetariańskie i BEZGLUTENOWE danie dla psa. Absurd? Komentuje weterynarz

W ostatnim odcinku popularnego programu "MasterChef" pojawiło się zadanie, którego raczej nikt się nie spodziewał. Wyzwaniem dla uczestników było przygotowanie specjalnego posiłku dla... psa.

5 odcinek 6. sezonu "MasterChef" zaskoczył nie tylko uczestników programu, ale i widzów. Jako wyjątkowi goście pojawiły się bohaterki reality show "Żony Hollywood". Jedna z nich, Iwona Burnat przybyła ze swoim ukochanym pieskiem, Toby'm. W pierwszej konkurencji uczestnicy programu zostali podzieleni na dwie grupy. Ich zadaniem było przygotowanie dań dla specjalnych gości. Jednak największym wyzwaniem miało być sporządzenie posiłku dla psa. I to nie byle jakiego!

Toby jest wegetarianinem. Jada potrawy bez glutenu - poinformowała z uśmiechem właścicielka psa.

Uczestnicy programu nie kryli zaskoczenia.

Pies, który nie je mięsa. Kto tak karmi psa - komentowali.

Jedna z drużyn przygotowała dla psa cannelloni z buraka z farszem pierogowym. Jednak Toby nawet nie zerknął na potrawę. Znacznie lepiej spisała się druga grupa, która sporządziła kiełbasę z ciecierzycy.

Zapytaliśmy weterynarza, czy taka wegetariańska i bezglutenowa dieta służy psom.

Dieta wegetariańska u psów jest stosowana zazwyczaj przez właścicieli, którzy sami nie jedzą mięsa. Tutaj mamy raczej do czynienia z ekscentrycznymi fanaberiami właścicielki. Dieta wegetariańska u zwierząt wskazana jest np. w uczuleniu na określony gatunek mięsa (a i wtedy zalecane jest poszukiwanie bardziej egzotycznego, nieznanego dla organizmu psa, gatunku mięsa). Aczkolwiek możliwa, musi być ona starannie zbilansowana przy pomocy kurzych jaj, nabiału i suplementów diety. Aminokwasy egzogenne, które są niezbędne dla psów, muszą być pochodzenia zwierzęcego, aby były jak najlepiej przyswajalne. Zbyt duża ilość cukrów prostych, pochodząca z warzyw, może skutkować cukrzycą i otyłością. Nie ma również pewności, że pies nie będzie uczulony na któryś ze składników diety roślinnej - odpowiedziała nam Hanna Ogórek, lek. wet.

A co Wy myślicie o takich wegetariańskich, bezglutenowych posiłkach dla psa?

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.