Uczestnicy "MasterChefa" mieli przygotować wegetariańskie i BEZGLUTENOWE danie dla psa. Absurd? Komentuje weterynarz

W ostatnim odcinku popularnego programu "MasterChef" pojawiło się zadanie, którego raczej nikt się nie spodziewał. Wyzwaniem dla uczestników było przygotowanie specjalnego posiłku dla... psa.

5 odcinek 6. sezonu "MasterChef" zaskoczył nie tylko uczestników programu, ale i widzów. Jako wyjątkowi goście pojawiły się bohaterki reality show "Żony Hollywood". Jedna z nich, Iwona Burnat przybyła ze swoim ukochanym pieskiem, Toby'm. W pierwszej konkurencji uczestnicy programu zostali podzieleni na dwie grupy. Ich zadaniem było przygotowanie dań dla specjalnych gości. Jednak największym wyzwaniem miało być sporządzenie posiłku dla psa. I to nie byle jakiego!

Toby jest wegetarianinem. Jada potrawy bez glutenu - poinformowała z uśmiechem właścicielka psa.

Uczestnicy programu nie kryli zaskoczenia.

Pies, który nie je mięsa. Kto tak karmi psa - komentowali.

Jedna z drużyn przygotowała dla psa cannelloni z buraka z farszem pierogowym. Jednak Toby nawet nie zerknął na potrawę. Znacznie lepiej spisała się druga grupa, która sporządziła kiełbasę z ciecierzycy.

Zapytaliśmy weterynarza, czy taka wegetariańska i bezglutenowa dieta służy psom.

Dieta wegetariańska u psów jest stosowana zazwyczaj przez właścicieli, którzy sami nie jedzą mięsa. Tutaj mamy raczej do czynienia z ekscentrycznymi fanaberiami właścicielki. Dieta wegetariańska u zwierząt wskazana jest np. w uczuleniu na określony gatunek mięsa (a i wtedy zalecane jest poszukiwanie bardziej egzotycznego, nieznanego dla organizmu psa, gatunku mięsa). Aczkolwiek możliwa, musi być ona starannie zbilansowana przy pomocy kurzych jaj, nabiału i suplementów diety. Aminokwasy egzogenne, które są niezbędne dla psów, muszą być pochodzenia zwierzęcego, aby były jak najlepiej przyswajalne. Zbyt duża ilość cukrów prostych, pochodząca z warzyw, może skutkować cukrzycą i otyłością. Nie ma również pewności, że pies nie będzie uczulony na któryś ze składników diety roślinnej - odpowiedziała nam Hanna Ogórek, lek. wet.

A co Wy myślicie o takich wegetariańskich, bezglutenowych posiłkach dla psa?

AG

Więcej o:
Komentarze (40)
Uczestnicy "MasterChefa" mieli przygotować wegetariańskie i BEZGLUTENOWE danie dla psa. Absurd? Komentuje weterynarz
Zaloguj się
 • Google mnie wkurza

  Oceniono 41 razy 41

  To jest właśnie ten dość częsty przypadek, gdy pies jest mądrzejszy od swojej właścicielki.

 • Gość: .

  Oceniono 38 razy 32

  fanaberia. ja jestem wegetarianką - glównie z powodów zdrowotnych, ale mój pies je mięso. pies - w przeciwienstwie do człowieka - jest z natury mięsożernym drapieznikiem, jego układ trawienny jest inny od naszego i trudniej zapewnić mu zbilansowaną dietę bezmięsną. poza tym uważam, że wegetarianizm to indywidualna decyzja kazdej osoby, nie sądzę, żeby mój pies, gdyby mógł odpowiedziec na takie pytanie, zechciał być wegetarianinem

 • wierszokletk_a

  Oceniono 27 razy 25

  Wieszczę upadek tej cywilizacji.

 • Gość: Ze co

  Oceniono 23 razy 21

  Ta to ma chyba kompletnego pierxxxolca z tym burkiem

 • qrzysiu

  Oceniono 21 razy 19

  Prawdopodobnie najgłupsza właścicielka "psa" na świecie.

 • Gość: Nik

  Oceniono 18 razy 18

  Przecież to jest znecanie się nad zwierzeciem zeszczególnym okrucieństwem.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 16 razy 16

  W USA nie buduje się domów z pustaków, więc one nie mają co robić i lansują się gdzie tylko się da, pół dnia wiszą na telefonie a następne pół nie dają żyć zwierzakom tylko wymyślają idiotyzmy.
  Straszna wiocha jak sie patrzy na te "kobity".

 • Marcin Różyc

  Oceniono 10 razy 10

  Nie wiem jak to ująć... Powiem w prost. W dupach się przewraca a wełbie próżnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX