Skandal w Hollywood. Jolie i Paltrow molestowane przez znanego producenta filmowego. "Takie traktowanie kobiet musi się zakończyć"

Jak podaje "New York Times", Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow są wśród ofiar wpływowego producenta filmowego, Harvey'a Weinsteina.

Szokującą informację o tym, że gwiazdy były molestowane seksualnie przez Harvey'a Weinsteina, podał "New York Times". Obie aktorki wysłały do redakcji specjalne oświadczenia, w których to wyznały. Jest to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity jak "Pulp Fiction", "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem".

Informacja wyszła na jaw za sprawą śledztwa dziennikarskiego "New York Times", który właśnie opublikował jego efekty. Wynika z nich, że znany, hollywodzki producent przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Angelina Jolie przyznała, że podczas nagrań do filmu "Gra w serca" pod koniec lat 90. zeszłego wieku, Harvey Weinstein złożył jej w hotelu niemoralną propozycję, ale ta odmówiła.

W swojej młodości miałam złe doświadczenia z Harvey'em Weinsteinem. Zadecydowałam, że już nigdy nie będę pracować z tym człowiekiem, a wszystkich będę przed nim przestrzegać. Takie zachowanie wobec kobiet nie jest do zaakceptowania na żadnej płaszczyźnie ani w żadnym kraju - cytuje słowa aktorki z oświadczenia "New York Times".

Również Gwyneth Paltrow w młodości doświadczyła niemoralnych propozycji ze strony Harvey'a Weinsteina. W swoim oświadczeniu przesłanym do redakcji "New York Times" wyznała, że została wezwana do hotelowego apartamentu producenta na tzw. spotkanie robocze przez rozpoczęciem zdjęć do nowego filmu. Jednak w pewnym momencie mężczyzna położył swoje dłonie na dłoniach młodej aktorki i złożył propozycję, żeby udali się razem na masaż do sypialni.

Miałam to trzymać w tajemnicy (...). Doszliśmy do takiego momentu, w którym my kobiety musimy wysłać jasną wiadomość, że koniec z tym. Takie traktowanie kobiet musi się zakończyć - wyznała aktorka.

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow to nie jedyne ofiary napastowania seksualnego przez Harvey'a Weinsteina. Do podobnych doświadczeń przyznały się również Rosanna Arquette, Tomi-Ann Roberts, Katherine Kendall, Judith Godrèche oraz Dawn Dunning.

Harvey Weinstein miał zaprzeczyć większości stawianych mu zarzutów. Wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprosił za niestosowne zachowanie i zapowiedział proces sądowy przeciwko "New York Times". Po ostatnich doniesieniach na swój temat został zwolniony z własnej firmy ze skutkiem natychmiastowym.

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.