Występ Kombi podzielił widzów: Gdzie jest Grzegorz Skawiński? Sprawa jest bardziej skomplikowana

Kombi w Opolu wystąpiło na tegorocznym koncercie Premiery. Fanów zdziwił brak Grzegorza Skawińskiego.

Ci, którzy oglądali w telewizji lub uczestniczyli na żywo w koncercie Premiery być może zdziwili się, że zagrał tam zespół Kombi. Niektórzy może byli zdziwieni podwójnie brakiem w składzie Grzegorza Skawińskiego, wokalisty i muzyka najsilniej kojarzonego z zespołem.

Co to za Kombi śpiewa, bo nie znam.
Jakie to Kombi? A gdzie Grzegorz Skawiński? - pisali w komentarzach do relacji na żywo prowadzonej przez Onet.

Sprawa jest nieco skomplikowana i nie do końca oczywista dla tych, którzy nie śledzą niuansów działalności zespołu. Kombi zostało bowiem założone w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego (jako Akcenty), zaś Grzegorz Skawiński dołączył do zespołu dopiero pod koniec 1975 roku i po jakimś czasie stał się twarzą Kombi. Pod koniec lat 80. zdecydował się jednak na karierę solową, a w 2003 roku - wraz z Waldemarem Tkaczykiem i Janem Plutą z Kombi - założył zespół Kombii, z którym gra do dzisiaj.

W Opolu wystąpiło oryginalne Kombi, bez Grzegorza Skawińskiego w składzie. Ich występ podzielił widzów, którzy spodziewali się zobaczyć na scenie legendarnego muzyka.

Skawiński wstydził się wystąpić.
Najpierw trzeba wiedzieć, że Skawiński to nie Kombi, tylko podróbka Kombi z 2003 roku, czyli zespół Kombii, ale do tego trzeba trochę wiedzy.
Trzeba też wiedzieć, że w Kombii jest 2/3 oryginalnego składu, a w Kombi tylko 1/3. A to dzisiejsze brzmiało jak covery oryginału - pisali.

Niektórzy zawód wyrażali w sposób mało elegancki.

Kombi bez Skawińskiego to żenada.Ten koleś, co śpiewał, to jakiś pajac!

Co szybko spotkało się z napiętnowaniem.

Ale wiesz, ten facet tworzył oryginalne Kombi. Chociaż faktycznie, te wszystkie przeboje tego zespołu właściwie rozsławili właśnie Skawiński i ferajna. I to właśnie ich wolę słuchać, co oczywiście nie uważam za odpowiedni pretekst do pisania "ten koleś, co śpiewał, to jakiś pajac!", bo uważam to za draństwo i brak szacunku dla innych, dodajmy, w moim przypadku, starszych ode mnie.

Trudno się dziwić rozczarowaniu widzów, choć jednocześnie należy oddać szacunek "pierwszemu" Kombi. A że gusta są różne, to - wbrew popularnemu porzekadłu - właśnie dlatego warto o nich dyskutować.

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.