Opole 2017. Kasia Cerekwicka odebrała nagrodę koncertu "Premiery". Jej podziękowanie to polityczna aluzja?

Kasia Cerekwicka z piosenkę "Bez ciebie" zwyciężyła w konkursie "Premiery" podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu. Jednak jej podziękowanie za statuetkę zastanawia. Co miała na myśli?

W piątek 15 września po wielu perturbacjach wystartował Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Drugiego dnia imprezy odbył się koncert "Premiery", podczas którego 12 artystów walczyło o "Karolinkę", nagrodę im. Karola Musioła.

W tym roku statuetka powędrowała do Kasi Cerekwickiej, której piosenka "Bez ciebie" zdobyła najwięcej głosów widzów. Piosenkarka odbierała "Karolinkę" wyraźnie poruszona. Jednak jej słowa mogą zastanawiać:

Pamiętajmy! Muzyka jest najważniejsza, wszystko inne jest mniej ważne - mówiła Kasia Cerekwicka.

Czy słowa, które padły na scenie opolskiego amfiteatru, mogły jedynie przypadkowo brzmieć jak polityczna aluzja? Trudno uznać je zbieg okoliczności, tym bardziej, że bezpośrednio po koncercie "Premiery", w wywiadzie z reporterką TVP, Cerekwicka wielokrotnie podkreślała, że "Opole to święto muzyki, a nie czego innego". Stąd można wysnuć wniosek, że skojarzenia z politycznym zamieszaniem wokół Opola są uzasadnione.

Opole w cieniu skandu

Nad tegorocznym Festiwalem w Opolu zawisły czarne chmury jeszcze nim się rozpoczął. Początkowo w ogóle nie wiadomo było, czy w ogóle się odbędzie. Między prezesem TVP a władzami Opola rozgorzał konflikt, którego skutkiem miało być przeniesienie KFPP do innego miasta. Ostatecznie Jackowi Kurskiemu udało się dogadać z włodarzami miasta, jednak należało rozwiązać kolejny problem wcale nie mniejszy. Nie było komu wystąpić.

Artyści zgodnie zaczęli bojkotować Festiwal po tym jak światło dzienne ujrzały pogłoski jakoby Jacek Kurski miał "czarną listę" piosenkarzy, których nie życzy sobie na scenie. Wystąpienie Maryli Rodowicz u boku prezesa TVP miało załagodzić sytuację, jednak konflikt tylko się pogłębił.

Doda na próbie w Opolu. Wiemy, co zaśpiewa. Fani pod wrażeniem. 'Mam CIARY!'

ZI