Kuba Wojewódzki oferuje milion złotych i podwożenie przez rok: Postanowiłem nagrodzić patriotyczną postawę

Kuba Wojewódzki na Facebooku ogłosił niecodzienny "konkurs". Nagroda jest wymarzona: milion złotych i showman jako osobisty kierowca przez rok. Zasady gry są jednak niemożliwe do spełnienia.

Kuba Wojewódzki opisał na swoim Facebooku nieprzyjemną sytuację, do jakiej doszło kilka dni temu. Dziennikarza zaczepił na ulicy młody mężczyzna, który wypomniał mu wsadzenie polskiej flagi w kupę w jego programie sprzed lat:

Za to, że Pan wsadził polską flagę w kupę, jest Pan u mnie skończony na zawsze - zacytował słowa mężczyzny Wojewódzki.

Ta sytuacja skłoniła showmana do zorganizowania specjalnego "konkursu", żeby - jak pisze - "nagrodzić patriotyczną postawę wszystkich tych, którzy widzą rzeczy, których nie ma" .

Na zawsze to jednak długo pomyślałem, zaskoczony tym, że użył słowa Pan zamiast innych patriotycznych zamienników (Żyd, pedał, ciapaty, ubek, etc). Postanowiłem zatem nagrodzić patriotyczną postawę wszystkich tych, którzy widzą rzeczy, których nie ma.
Każdy kto wyśle mi prawdziwe, oryginalne i nie spreparowane zdjęcie z mojego programu, na którym osobiście wkładam flagę w kupę otrzyma ode mnie: Milion złotych w gotówce. Podatek biorę na siebie. Przez najbliższy rok będę taką osobę woził do pracy, szkoły lub na stadion wybranym przez nią samochodem. Zamelduję ją u siebie w mieszkaniu, umieszczę w testamencie i będę gotował trzy posiłki dziennie - pisze showman.

Zainteresowani nagrodą? Niestety, warunki są niemożliwe do spełnienia. Po prawdzie, to w 2008 roku to nie Kuba wetknął flagę kupę, lecz jego gość (na kanapie zasiedli wówczas Marek Raczkowski i aktor Krzysztof Stelmaszyk). Dziennikarz zachęcał jedynie rysownika, żeby wbił miniaturową flagę w odchody, co ten posłusznie wykonał.

Odcinek odbił się szerokim echem i zbulwersował bardzo wiele osób. Zwłaszcza byłego posła LPR Mirosława Orzechowskiego, który złożył na Wojewódzkiego doniesienie do prokuratury. Sprawa zakończyła się sądem i wyrokiem niekorzystnym dla Kuby. Na TVN nałożono karę w wysokości pół miliona złotych.

Kupa z polską flagą w programie Kuby WojewódzkiegoKupa z polską flagą w programie Kuby Wojewódzkiego Screen TVN

Kuba Wojewódzki pokazał twarz obrażającego go kierowcy. Ostra krytyka w sieci. Jest odpowiedź narzeczonej

ZI

Więcej o: