"Kuchenne Rewolucje". Gessler cofa rekomendację restauracji. "Nie podpisuję się pod tym, co tam się dzieje". Zapowiada dalsze działania

Magda Gessler poinformowała właśnie o cofnięciu rekomendacji dla jednej z restauracji, którą odwiedziła w swoim programie. Pod postem rozgorzała gorąca dyskusja.

Magda Gessler, nie kryjąc zdenerwowania, opublikowała wczoraj na swoim profilu na Facebooku mocny wpis. Zaadresowany był do jednej z restauracji, którą zrewolucjonizowała:

Używanie mojego nazwiska przez tę restaurację, niezależnie od kontekstu, jest nielegalne od marca 2014 roku. Absolutnie nie podpisuję się pod tym, co tam się dzieje. Jeśli ktoś chce się tam wybrać, to ostrzegam, że robi to na własną odpowiedzialność.

Prowadząca "Kuchenne rewolucje" dodała również, że tego typu nadużycia są niestety na porządku dziennym i że każdym takim przypadkiem zajmują się jej prawnicy.

Pod postem od razu posypały się komentarze fanów restauratorki, w których ci skarżyli się na inne restauracje, które również przeszły rewolucje, jednak po jakimś czasie wróciły do stanu przez zmianami. Na prośbę internautów Magda Gessler poinformowała, iż w najbliższym czasie zamieści listę z wszystkimi miejscami, dla których oficjalnie wycofuje swoje rekomendacje.

Na ten moment Magda Gessler podała już nazwy niektórych lokali, które nie powinny mieć jej rekomendacji:
1. "Łebska Chata" (Łeba)
2. "Rybka" (Gdańsk)
3. "Świnka i Rybka" (Reda)
4. "Owce i Róże" (Brenna)
5. "U Schabińskiej" (Jasło)

Wśród wielu negatywnych komentarzy pojawiły się również i pozytywne, w których internauci chwalili sobie restauracje, które przeszły metamorfozę w programie TVN.

Jest prawie 70 procent tych, którym się udało. I ciężko na to pracują - odpowiedziała dumnie Magda Gessler.

AG

Więcej o: