Kasia Tusk ostro o protestach: Marzy mi się Polska, w której... To jej pierwszy taki wpis

Kasia Tusk zabrała głos w sprawie protestów przeciwko reformom sądownictwa. Córka byłego premiera wypowiada się zdecydowanym tonem o polityce obecnego rządu.

Kasia Tusk nie zajmuje się polityką. Jednak w czwartek, w dzień, w którym Senat obradował na propozycją ustawy reformującą polski system sądownictwa, na jej Instagramie między postami o modzie i urodzie, pojawiło się ważne zdjęcie. Córka Donalda Tuska wsparła protestujących przeciwko pomysłom nowelizacji SN.

Wiem, że nie będę dla wielu z Was obiektywnym głosem, bo na politykę patrzę również przez pryzmat osobistych doświadczeń. Mimo tej świadomości, poczucie obywatelskiego obowiązku nie pozwala mi dziś milczeć. Dziś o 20.00 zapalę swój mały płomyk sprzeciwu i mam ogromną nadzieję, że nie będę sama ps. Marzy mi się Polska, w której nie obrzucamy się oskarżeniami i inwektywami, może zaczniemy od komentarzy pod tym wpisem?- napisała pod zdjęciem protestujących w Warszawie, zamieszczonym wcześniej przez Igę Lis.
 

Od kilku dni Polskę zalewają protesty przeciwko kontrowersyjnym ustawom nowelizującym system sądownictwa. Na ulice wyszły tysiące Polaków, wśród nich gwiazdy. W czwartek pod Pałacem Prezydenckim w imię niezależnych od władz sądów i w obronie konstytucji walczyli m.in. Tomasz Lis, Hanna Lis, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka czy Kuba Wojewódzki.

ZI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.