A jednak! Księżna Kate i książę William przyjadą do Polski z dziećmi! "Książęca para nie może się doczekać tej wizyty"

Księżna Kate i książę William w lipcu odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy. Jak się właśnie okazało, przyjadą całą rodziną.

Księżna Kate i książę William za kilkanaście dni pojawią się z wizytą w Polsce. Jak donosi Dailymail.com, wbrew temu, co można było przeczytać wcześniej, książęca para postanowiła zabrać ze sobą w podróż dwójkę dzieci: 4-letniego George'a oraz 2-letnią Charlotte.

Brytyjska para książęca o planowanej wizycie poinformowała w marcu na Twitterze. Wybierają się w 5-dniową podróż, która rozpocznie się 17 lipca w Warszawie, a zakończy 21 w Hamburgu. Z wizytą pojawią się także w Gdańsku, Berlinie oraz Heidelbergu. W stolicy Polski spotkają się z parą prezydencką.

Rzecznik Prasowy Pałacu Kensington informuje:

Książęca para już nie może się doczekać tej wizyty i spotkania z Polakami oraz Niemcami - tak ważnymi przyjaciółmi Zjednoczonego Królestwa. Są zachwyceni ciekawym i zróżnicowanym programem, który ich czeka.

Dodaje również:

Para zadecydowała, żeby wziąć ze sobą dzieci. Spodziewamy się, że ujrzymy je podczas niektórych wydarzeń.

Plan wizyty książęcej pary w Polsce

Dzień pierwszy. Książę William i księżna Kate przylecą do Warszawy 17 lipca około południa. Z lotniska pojadę wprost do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie pary przez Andrzeja Dudę i pierwszą damę.

Tego samego dnia książęca para odwiedzi jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotka się z przedstawicielami środowiska młodych przedsiębiorców w Warsaw Spire. Na zakończenie dnia honorowi goście zostaną przyjęci przez brytyjskiego ambasadora w Polsce na przyjęciu z okazji urodzin Królowej Elżbiety. Do Oranżerii w Łazienkach Królewskich zaproszono około 600 osób.

Dzień drugi. Następny dzień książęca para rozpocznie od wizyty w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Sztutowie, potem pojedzie bezpośrednio do Gdańska. Księżna Kate i książę William przespacerują się Długim Targiem, gdzie będą mieli okazję spróbować lokalnych specjałów - pierogów czy gdańskiej wódki - Goldwasser, oraz będą podziwiali arcydzieła z bałtyckiego bursztynu. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej odwiedzą też Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz pojadą do Stoczni Gdańskiej, gdzie złożą hołd pod ponikiem "Solidarności".

Ostatnią noc w Polsce książęca para spędzie w Warszawie. Następnego dnia książę William i księżna Kate pojadą ze stolicy bezpośrednio do Berlina na spotkanie z Angelą Merkel.

AG

Zobacz wideo