Kuba i Dawid z teledysku Roxette wzięli ślub! "Czekaliśmy na to 2 lata, stało się" [ZDJĘCIA]

Kuba Kwieciński i Dawid Mycek wzięli ślub. Pochwalili się zdjęciami z ceremonii.

Kuba Kwieciński i Dawid Mycek to para gejów, która stała się znana dzięki teledyskowi do piosenki Roxette, "Some Other Summer". Właśnie wzięli ślub, a zdjęciami z ceremonii pochwalili się m.in. na Facebooku. W Polsce na razie taka uroczystość byłaby niemożliwa, więc panowie powiedzieli sobie "tak" w bajkowej scenerii wybrzeża Madery.

Czekaliśmy na ten dzień dwa lata. I stało się! Cudowna chwila jak spełniają się marzenia... - napisali na Facebooku.

>>>>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE ŚLUBU KUBY I DAWIDA

Profil obu panów na Facebooku jest otwarty, więc każdy mógł złożyć im życzenia

Pięknie chłopaki, spełnienia marzeń i dużo miłości... Pozdrawiam serdecznie, my już po ceremonii w PL, a 11 lipca w Edynburgu.
Samych pięknych i szczęśliwych dni. Wszystkiego najlepszego - pisali.

Było też sporo hejtu, ale osób, które specjalnie weszły na ich profil, żeby napisać, że nie mogą patrzeć na szczęście gejów, cytować nie będziemy. Polska wciąż nie jest przyjaznym miejscem dla osób o odmiennej, niż normatywna, płciowości. Poza problemami wynikającymi ze specyficznej obyczajowości, rodzi to dla nich również problemy czysto praktyczne.

Z Dawidem jesteśmy razem od ośmiu lat. Mieszkamy w mieszkaniu, które jest moje, ale chciałbym, żeby Dawid był jego współwłaścicielem. Gdybym mu je przepisał, musiałby zapłacić 20 procent podatku, a na to po prostu nas nie stać. Do tego dochodzi utrudniony dostęp do informacji medycznej o stanie zdrowia partnera i kłopoty ze sprawami spadkowymi. Te kwestie powinny zostać uregulowane prawnie. I mniejsza o to, czy nazwie się związek osób tej samej płci partnerskim czy małżeństwem - mówili niedawno w wywiadzie dla Weekend.gazeta.pl.

Para, oprócz nakręcenia wideo do piosenki Roxette, stworzyła także film do piosenki George'a Michaela z okresu Wham:

 
Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.