Opole 2017. TVP chciała zorganizować koncert na cześć Młynarskiego bez wiedzy jego dzieci. Jest oświadczenie

TVP chciało uczcić w Opolu pamięć Wojciecha Młynarskiego. Problem w tym, że dzieci zmarłego 2 miesiące temu artysty nic o tym nie wiedziały. Wystosowały w tej sprawie oświadczenie.

Wojciech Młynarski zmarł 2 miesiące temu, a jego pamięć miała być uczczona podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Okazuje się jednak, że koncert na cześć artysty władze TVP zaplanowały bez wiedzy i zgody jego dzieci. Agata, Paulina i Jan Młynarscy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku informują, że o przedsięwzięciu dowiedzieli się kanałem nieoficjalnym i nie wyobrażają sobie, by w obecnych okolicznościach koncert mógł się odbyć.

W związku ze zbliżającym się 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, z którym nasz Tata był związany przez całe swoje artystyczne życie, czujemy się w obowiązku powiadomić wielbicieli jego twórczości o tym, że o planowanym przez TVP koncercie poświęconym piosenkom Wojciecha Młynarskiego dowiadujemy się jako ostatni, nieoficjalną drogą. Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy. Czasu do Festiwalu pozostało niewiele, pomijając więc wszystkie inne kwestie, nie wyobrażamy sobie, aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert, spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca. Od jego śmierci minęły zaledwie 2 miesiące. Prosimy o uszanowanie żałoby, w której pozostajemy.

Festiwal w Opolu od lat nie wzbudził tylu kontrowersji. Kolejni artyści odwołują swój udział w geście solidarności wobec tych, którzy nie mieli wstępu na wydarzenie. Po tym jak wycofała się Kayah i Maryla Rodowicz, w ich ślady poszli też: Audiofeels, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny i Kasia Kowalska.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o:
Komentarze (55)
Opole 2017. TVP chciała zorganizować koncert na cześć Młynarskiego bez wiedzy jego dzieci. Jest oświadczenie
Zaloguj się
 • r0ger

  Oceniono 61 razy 51

  Mam nadzieję, że koncert na cześć Pana Wojciecha kiedyś odbędzie się, ale już pod patronatem innej TVP. Nie kierowanej przez tego oszołoma.

 • vito60

  Oceniono 52 razy 46

  Prostactwo opanowało TVPiss, kultura to dla nich dożynki i disco polo. Tak się spraw nie załatwia, kochanki prezesów i rodzino Szyszki i całej reszty tego tałatajstwa. Komuniści potrafili docenić Kabaret Starszych Panów, Teatr Telewizji itd. Wiedzieli przecież, że ci artyści ich nie cenią. Chcieli chociaż aspirować do bycia ludźmi kulturalnymi. Łobecna waadza ma to w d..ie, studio Yajo i szopka Wolskiego to szczyt ich ambicji.

 • stasi1

  Oceniono 43 razy 41

  Pewnie dzieci p. Młynarskiego to gorszy sort to co miał Jacek ich się pytać.

 • starczypl

  Oceniono 25 razy 23

  Kurski to bardzo dobry manager... To brzmi gorzej nawet jak: "Hitler kochał Żydów", "Goebbels nie siał nazistowskiej propagandy" albo "Rząd PiS to dobry, prawicowy, katolicki i demokratyczny rząd." HEHEHEHEHEHE.......

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 18 razy 16

  Oświadczenie w takim tonie to potwarz dla wszystkich, którym bliski jest testament Leszka Kaczyńskiego miłośnika dobrej polskiej wódki i szybkich lotów na przedwyborcze spotkania ;-)))

 • minkat

  Oceniono 17 razy 15

  Co by zu jeszcze spieprzyc panowie, co by zu jeszcze?

 • zd46

  Oceniono 17 razy 13

  Współczuję szczerze !!! Szanowne Panie Młynarskie, chorzy i opętani swą małością, wytłu-maczą tak:
  "Zrobimy z każdego
  członka rodziny,
  wariata,
  to nie
  nasz,
  to ich tata" .
  Są przekonani, że zmarły Wojciech Młynarski, nie wypowie się osobiście, "reszta" się nie li-czy, oni muszą "ODTRĄBIĆ" sukces, bo im się "nawet byk ocieli".

 • zd46

  Oceniono 15 razy 13

  Warto zastąpić festiwalem "dwóch fujar orkiestry dęto- rżniętej" czyli Pietrka i Jarka z Mini-sterstwa Kołtuństwa i Dziadostwa Narodowego, którzy mogą zorganizować festiwal pieśni liturgiczno-politycznej oraz mieszanej z PIERWSZYM konkursem na pieśń lub psalm: "O LE-CHU". Przecież mają bardzo zdolnych, dyspozycyjnych i służalczych "bucefałów" a zarazem piewców krętactw dobrej zmiany. Sukces murowany, przecież ma być ,sfinansowany przez budżet i "NB-SKOKI" (Narodowy Bank SKOKI), przewóz "melomanów dobrej zmiany": z ukrywającym się Pietrkiem Dudą i Kacperkiem, Pośladkiem-śniadkiem, z "kohortą łańcu-chowców", kilofami, oponami no i z GPC-"organem sakiewicza". Oszołomstwo i "nieco pato-logiczna pisrodzina" nie słucha innych rodzin !!!! Liczy się koniunkturalizm i przyszła polska historia z "PIEKŁA RODEM". Rodzina Pileckiego była przeciwna harcom na jego grobie, ale Gliński NIE, wiele rodzin ofiar smoleńskich jest przeciwna harcom na grobach ich bliskich, ale Kaczyńskiemu NIE, więc dlaczego mieli być inni w stosunku do zmarłego W. Młynarskiego? Ich "pogański walec" toczy się przez Polskę i także przez cmentarze !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX