Kasia Kowalska też rezygnuje z występu w Opolu. Czy ktoś jeszcze planuje pojawić się na festiwalu? Sprawdzamy

Jan Pietrzak, Zakopower, Golec uOrkiestra czy Izabela Trojanowska - prawdopodobnie tych artystów zobaczymy na tegorocznym festiwalu w Opolu. W niedzielę z udziału wycofali się m.in. Szymon Wydra, Urszula i Pectus.

Polscy artyści masowo wycofują się ze swojego udziału w 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, chcąc okazać solidarność z tymi, którzy zostali z niego wykluczeni. Pierwsza na ten temat wypowiedziała się Kayah. Piosenkarka została skreślona z listy ze względu na poglądy polityczne, które nie zgadzają się z tymi promowanymi przez Telewizję Polską. Do tej pory z występu zrezygnowali: Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska, zespół AudioFeels, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny i zespół Kombi. Z udziału został także wykluczony Arkadiusz Jakubik, którego teledysk nie spodobał się organizatorom koncertu. Sam Dr Misio, bo pod takim pseudonimem artystycznym miał wystąpić Jakubik, zapewnił jednak, że niezależnie od tej decyzji zrezygnowałby ze swojego udziału.

Do długiej listy osób, które bojkotują opolski festiwal, dołączyła Kasia Kowalska. O swojej rezygnacji piosenkarka poinformowała fanów w sobotę wieczorem za pośrednictwem Facebooka.

W obliczu niepokojących wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Opolu, podczas którego miałam wystąpić, informuję, że rezygnuję z udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie. Pozdrawiam. KK - czytamy.

Chwilę wcześniej o swojej rezygnacji napisała także piosenkarka Lanberry, która miała wystąpić podczas koncertu premier.

Kochani, z wielkim bólem serca chciałam Was poinformować, że rezygnuję z udziału w konkursie Premier Festiwalu Opolskiego. Możliwość występu na opolskiej scenie była dla mnie ogromnym zaszczytem i dużym wyróżnieniem, jednak obrona ważnych dla mnie wartości i solidarność były, są i będą dla mnie najważniejsze - oznajmiła.

W niedzielę natomiast z udziału zrezygnował Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, Urszula, Pectus oraz Papa D.

Kto w związku z tym pojawi się na festiwalu? Lista osób, które wezmą w nim udział jest krótsza, niż lista tych, którzy się z niego wycofali, a niewykluczone, że do bojkotu przyłączą się kolejne osoby.

W tej chwili swoją obecność na opolskiej scenie zadeklarowali: Golec uOrkiestra, Monika Lewczuk, Antek Smykiewicz, Izabela Trojanowska, Zakopower, Patrycja Zarychta oraz NaVi. Na scenie zobaczymy także Jana Pietrzaka, który podczas festiwalu będzie świętować 50-lecie kabaretu Pod Egidą, oraz Ryszarda Makowskiego, w ostatnim czasie kojarzonego z kontrowersyjnym programem satyrycznym "Studio Yayo".

Sytuację trafnie skomentowała Karolina Korwin Piotrowska jednym, prostym gifem:

Zobacz wideo

MK

Więcej o: