Kasia Kowalska też rezygnuje z występu w Opolu. Czy ktoś jeszcze planuje pojawić się na festiwalu? Sprawdzamy

Jan Pietrzak, Zakopower, Golec uOrkiestra czy Izabela Trojanowska - prawdopodobnie tych artystów zobaczymy na tegorocznym festiwalu w Opolu. W niedzielę z udziału wycofali się m.in. Szymon Wydra, Urszula i Pectus.

Polscy artyści masowo wycofują się ze swojego udziału w 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, chcąc okazać solidarność z tymi, którzy zostali z niego wykluczeni. Pierwsza na ten temat wypowiedziała się Kayah. Piosenkarka została skreślona z listy ze względu na poglądy polityczne, które nie zgadzają się z tymi promowanymi przez Telewizję Polską. Do tej pory z występu zrezygnowali: Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska, zespół AudioFeels, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny i zespół Kombi. Z udziału został także wykluczony Arkadiusz Jakubik, którego teledysk nie spodobał się organizatorom koncertu. Sam Dr Misio, bo pod takim pseudonimem artystycznym miał wystąpić Jakubik, zapewnił jednak, że niezależnie od tej decyzji zrezygnowałby ze swojego udziału.

Do długiej listy osób, które bojkotują opolski festiwal, dołączyła Kasia Kowalska. O swojej rezygnacji piosenkarka poinformowała fanów w sobotę wieczorem za pośrednictwem Facebooka.

W obliczu niepokojących wydarzeń towarzyszących festiwalowi w Opolu, podczas którego miałam wystąpić, informuję, że rezygnuję z udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że za rok będzie już normalnie. Pozdrawiam. KK - czytamy.

Chwilę wcześniej o swojej rezygnacji napisała także piosenkarka Lanberry, która miała wystąpić podczas koncertu premier.

Kochani, z wielkim bólem serca chciałam Was poinformować, że rezygnuję z udziału w konkursie Premier Festiwalu Opolskiego. Możliwość występu na opolskiej scenie była dla mnie ogromnym zaszczytem i dużym wyróżnieniem, jednak obrona ważnych dla mnie wartości i solidarność były, są i będą dla mnie najważniejsze - oznajmiła.

W niedzielę natomiast z udziału zrezygnował Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, Urszula, Pectus oraz Papa D.

Kto w związku z tym pojawi się na festiwalu? Lista osób, które wezmą w nim udział jest krótsza, niż lista tych, którzy się z niego wycofali, a niewykluczone, że do bojkotu przyłączą się kolejne osoby.

W tej chwili swoją obecność na opolskiej scenie zadeklarowali: Golec uOrkiestra, Monika Lewczuk, Antek Smykiewicz, Izabela Trojanowska, Zakopower, Patrycja Zarychta oraz NaVi. Na scenie zobaczymy także Jana Pietrzaka, który podczas festiwalu będzie świętować 50-lecie kabaretu Pod Egidą, oraz Ryszarda Makowskiego, w ostatnim czasie kojarzonego z kontrowersyjnym programem satyrycznym "Studio Yayo".

Sytuację trafnie skomentowała Karolina Korwin Piotrowska jednym, prostym gifem:

Zobacz wideo

MK

Więcej o:
Komentarze (561)
Kasia Kowalska też rezygnuje z występu w Opolu. Czy ktoś jeszcze planuje pojawić się na festiwalu? Sprawdzamy
Zaloguj się
 • inder

  Oceniono 265 razy 205

  Że wystąpi tam Pietrzak walczący o to, żeby Wolska, żeby Wolska, żeby Wolska była Wolską - to mnie nie dziwi. Że Trojanowska - też nie. Ale Zakopower i Golce? Ks. Tischner lubił kiedyś cytować tę góralską pieśń, że "nie zaginie nuta o ślebodzie". U górali z dwóch powyższych zespołów - niestety zaginęła. Toć w stanie wojennym trzeba było więcej odwagi, żeby powiedzieć reżimowi NIE - a jednak wielu artystów wtedy się odważyło. Nie mieć w sobie choćby ułamka tej odwagi, jaka była potrzebna wtedy? WSTYD!

 • Gość: ja28

  Oceniono 173 razy 127

  Kempa, Kurski, Pospieszalski, Pietrzak... Nawet prezes Kaczyński mógłby otworzyć festiwal wariacjami na temat polskiego hymnu. Do tego zespoły na państwowym garnuszku, jak Mazowsze, kilka gwiazd i gwiazdek disco polo. I będzie festiwal jak się patrzy ;).

 • leszek.30

  Oceniono 148 razy 122

  J.Pietrzak , Rosiewicz , Wolski .i im podobni , zawsze bawili komunę i nadal bawią , ale PiS-komunę..!
  Są nie do zdarcia i zrobią wszystko dla PiS wsparcia..!!!

 • bacowa

  Oceniono 121 razy 97

  Będzie dysko polo pod patronatem p.Sromotnika z Torunia

  Wystąpi Klępa z psalmami, Adrian łapiący w locie hostię, Frąckowiak, Pietrzak (pieszczoch Komuny), Rosiewicz (tańczący przed Gorbaczowem i Jaruzelskim), Pospieszalski jako Czerwone Gitary,

 • norton2

  Oceniono 118 razy 94

  Pani Izo - jak mawiał nieodżałowany Boguś Smoleń - czyś Pani ocipiała ?????????????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX