Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan rozstają się. To może być najdroższy rozwód w Polsce

Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan rozwodzą się. Ich rozwód może być najdroższy w Polsce.

Sebastian Kulczyk, syn zmarłego niecałe 2 lata temu miliardera, Jana Kulczyka, rozwodzi się z Katarzyną Jordan - poinformował "Flesz". Oboje starają się załatwić to dyskretnie i z dala nie tylko od mediów, ale także od Polski.

Wszystkie rozprawy odbywają się w Londynie. Oboje mieszkają tam od dawna i tam prowadzą swoje biznesy. Sebastian jest spadkobiercą i prezesem przedsiębiorstwa Kulczyk Invesments, a Katarzyna poświęca się organizowaniu wernisaży sztuki oraz działa w kilku fundacjach - czytamy we "Fleszu".

Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan pobrali się w 2010 roku, co było zwieńczeniem ich wieloletniej przyjaźni. Żona spadkobiercy fortuny Kulczyków również pochodziła z zamożnej rodziny - jej ojcem jest Krzysztof Jordan, biznesmen z Poznania, właściciel agencji reklamowej i organizator turnieju tenisowego Porsche Open, życiowy partner Alicji Resich-Modlińskiej.

Jan Kulczyk zostawił swoim dzieciom, Sebastianowi i Dominice, po 8 miliardów dolarów. Oznacza to mnóstwo pieniędzy do podziału podczas rozwodu. Zanosi się zatem na najdroższy rozwód w Polsce. Według "Flesza" małżeństwo ma już za sobą ostatnią, trzecią rozprawę rozwodową. Choć trudno przypuszczać, żeby którekolwiek z nich opowiedziało mediom o szczegółach finansowych rozwodu, to niejakie pojęcie o nich będziemy mieli spoglądając na najbliższy ranking najbogatszych Polaków.

JZ

Więcej o:
Komentarze (109)
Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan rozstają się. To może być najdroższy rozwód w Polsce
Zaloguj się
 • ste.do

  Oceniono 107 razy 101

  Spadki nie wchodzą do podziału, nie wchodzą do wspólnoty małżeńskiej.Te 8mld każdego z nich mają do swojej dyspozycji, nawet bez intercyzy.

 • Gość: ww

  Oceniono 44 razy 42

  Mogli mieć intercyzę.... Raczej nikt nie ryzykuje dzielenia zainwestowanego majątku, bo potem kończy się tak jak w przypadku Waltera i Wejcherta. Panowie przez 30 lat prowadzili wspólny biznes, ale po smierci Wejcherta rodzina zażądała gotówki i Walter byl zmuszony udziały w TVN sprzedać, zeby ich spłacić. Wejchert sie w grobie przewraca, ale rodzina chciala poczuc kase w kieszeni...

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 67 razy 39

  Tak prawdę mówiąc to te miliardy zł zostały zdobyte przez zakup za grosze majątku narodowego nas wszystkich. Można powiedzieć że Kulczyk byl sprytny to się wzbogacił. Ale kto to sprzedał za takie ceny ze jeden czlowiek w ciagu 10 lat wzbogacił się o kilkanaście miliardów zł, to oznacza ze o tyle byla nidoszacowana wartośc sprzedaży. Gdzie są winni????

 • talia.com

  Oceniono 37 razy 29

  Spadek jest własnością osobistą i w przypadku rozwodu nie liczy jako wspólnota małżeńska.
  Redaktorze dokształć się trochę w sprawach spadkowych.

 • Rob mik

  Oceniono 29 razy 23

  zastanawialiscie sie czemu oligarchowie ktorzy dorobili sie na wyprzedazy majatkow posttransformacyjnych europy wschodniej uciekaja wszyscy z majatkiem do londynu pod opieke Rotschildow??

 • mtarczynski

  Oceniono 29 razy 23

  po 8 mld dolarów? tyle to Kulczyk w życiu na oczy nie widział, najwyżej 16 mld zł z czego ok. 10 mld zł za akcje SABMiller otrzymane za wyjątkowo fartowną sprzedaż Browarów Wlkp, bez tego byłoby cieniutko, pan dr nie miał dobrej ręki do biznesów oprócz opylania wcześniej kupionych "okazyjnie" państwowych firm

 • jedenzero84

  Oceniono 24 razy 22

  zawód: syn

 • stary_zgredek

  Oceniono 29 razy 19

  Szkoda. Po ich wspólnych zdjęciach widać, że nie jest typem laski dla której liczą się tylko faceci bogaci, przystojni i wysocy. Innym tez daje szanse.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX