"Milionerzy". Uczestniczka poległa na pytaniu o Kaczyńskiego. Internauci: Nie było poprawnej odpowiedzi, powinna reklamować!

W czwartkowym odcinku "Milionerów" uczestniczka została spytana o to, który z prezydentów nie ma w swoim dorobku roli w filmie fabularnym. Internauci zauważyli, że wśród opcji do wyboru nie było żadnej poprawnej.

Teleturniej "Milionerzy" znów budzi wiele emocji wśród widzów i internatów. Tym razem kontrowersje wywołało pytanie o karierę filmową czterech wymienionych prezydentów. Uczestniczka, studentka kulturoznawstwa, na pytanie, który z nich nigdy nie zagrał w filmie fabularnym, odpowiedziała: Lech Kaczyński.

Oczywiście nie jest to prawdą - bracia Kaczyńscy jako dzieci wystąpili  w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc" z 1962 roku. Brak tej, mogłoby się wydawać, elementarnej wiedzy został mocno skrytykowany przez fanów programu na Facebooku. Część zauważyła jednak, że bardziej od uczestniczki skompromitowała się osoba układająca pytanie, twierdząc, że żadna z proponowanych odpowiedzi nie była prawidłowa. 

Poza Kaczyńskim uczestniczka miała do wyboru: Donalda Trumpa, Ronalda Reagana i Vaclava Havla. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych zagrał m.in w filmie "Kevin sam w Nowym Jorku" z 1994 roku, Reagan, zanim zajął się polityką, przez wiele lat pracował jako aktor. Prawidłową odpowiedzią w zamierzeniu miał być najpewniej były prezydent Czechosłowacji i Czech. Problem w tym, co zauważyli internauci, że Havel również ma na swoim koncie występ w filmie. Zagrał epizodyczną rolę w filmie "Każdy Młody Mężczyzna" z 1965 roku.

To jest niemały skandalik. Vaclav Havel wystąpił w filmie fabularnym pod tytułem "Every Young Man"!
Ludzie, kto układa te pytania, wystarczy wpisać w Google.
Powinna reklamować! - pisali w komentarzach na Facebooku "Milionerów". 

Komentarze na Facebooku 'Milionerów'Komentarze na Facebooku 'Milionerów' Facebook.com/milionerzytvn

Na dowód internauci zamieścili fragment filmu z byłym prezydentem Czech. 

 

EK

Będzie główna wygrana w programie "Milionerzy"? Urbański: Czytam teraz pytanie za milion

Więcej o: