Maria Victoria przyjaźniła się z Herbuś, Jarosław zarabiał u ojca 800 zł, a Magda miała zostać... Burzliwe życie dzieci Lecha Wałęsy

Maria Victoria przez moment była najprawdziwszą celebrytką, Magda marzyła o karierze baletowej, a Jarosław, zanim został europosłem, karierę zaczynał u ojca. Jak potoczyły się losy dzieci byłego prezydenta, Lecha Wałęsy?

Brygida

Brygida Wałęsa jest najmłodszym spośród ósemki dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Imię wybrał dla niej ksiądz Henryk Jankowski z kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Ma 32 lata i jako ostatnia opuściła dom rodzinny. W 2013 roku wyszła za mąż za Wacława Króla z Iławy. Małżeństwo doprowadziło do nieporozumień z ojcem, który nie mógł zaakceptować, że najmłodsza córka wiąże się z ateistą. Kiedy brała ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, na ceremonii pojawili się matka, siostra Maria Victoria oraz brat Jarosław. Lech Wałęsa ponoć w tym czasie był na Torwarze na meczu tenisowym Polska-Austria.

Interesującą osobą jest mąż Brygidy, Wacław. Co prawda urodził się w Iławie, ale wyjechał do Gdańska na studia. Sympatyzował z Ruchem Palikota i jest bardzo krytycznie nastawiony do Kościoła (to powód, dla którego ślub z Brygidą był wyłącznie cywilny). Co ciekawe, związek ze swoją przyszłą żoną utrzymywał ponoć w całkowitej tajemnicy.

To dla nas kompletne zaskoczenie. On żadnemu ze swoich kumpli nie powiedział, że spotyka się z córką Lecha Wałęsy. Nawet nie wiedzieliśmy, że teraz się z nią żeni - mówił jego znajomy w rozmowie z "Super Expressem".

 Maria Victoria

Maria Victoria urodziła się jako Maria Wiktoria, ale jakiś czas temu zmieniła dwie literki w drugim imieniu. Obecnie ma 35 lat i przez jakiś czas pełniła honory najbardziej medialnego dziecka z klanu Wałęsów. Była asystentką swojego ojca, w 2006 roku zatańczyła w "Tańcu z Gwiazdami", przyjaźniła się z Edytą Herbuś, a jej życiem zajmowały się kolorowe pisma. Paparazzi nie odstępowali jej na krok, a ona często dawała im okazję do robienia atrakcyjnych zdjęć. Skandal wywołały te, na których widać Marię Wiktorię leżącą z zamkniętymi oczami na tylnym siedzeniu samochodu, z kluczami na brzuchu.

W "Vivie!" wyjaśniała:

Pamiętam, że tamtej nocy z niedzieli na poniedziałek po imprezie położyłam się na sekundę w samochodzie i od razu poczułam błysk flesza. Wiedziałam, że będzie skandal. We wtorek zdjęcia były już w gazecie. Czułam straszny wstyd i duże upokorzenie.

Tłumaczyła też, że następnego dnia zadzwonił do niej ojciec z pytaniami, jak mogła się tak dać przyłapać. To była dla niej potężna lekcja tego, jak działa show-biznes. Po jakimś czasie usunęła się w cień, a paparazzi przestali na nią polować.

Anna

Anna Wałęsa, w przeciwieństwie do swojej młodszej siostry, stroni od ekscesów. Ma 36 lat, męża, dwójkę dzieci i opinię spokojnej osoby. Ona również postanowiła pracować dla ojca i nie widzi w tym nic złego.

Pewnie niektórzy ludzie będą wytykać, że to córka pracuje, ale ja uważam, że skoro tata nas kiedyś chronił, to trzeba się teraz odwdzięczyć - mówiła w 2014 roku w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jeśli weźmiemy pod uwagę zarobki jej ojca, robiła to prawie za darmo. Zarabiała niewiele ponad 1500 zł.

Nie robię tego dla pieniędzy, chcę przypilnować, żeby [ojciec - przyp. red] nie odbywał zbyt wielu spotkań, żeby dziennikarze nie pytali o płytkie sprawy, na przykład: "jak panu się pracuje w nowym biurze", tylko podejmowali poważne tematy - wyjaśniała.

Anna w dzieciństwie chodziła do szkoły sportowej, trenowała szermierkę. Potem było V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku i studiowanie pedagogiki specjalnej, której nie ukończyła. Na uczelni poznała przyszłego męża, z którym w 2001 roku wzięła ślub. Mają córkę i syna.

Magda

Magda Wałęsa była pierwszą córką w rodzinie po czterech synach. Urodziła się w 1979 roku, w zimę stulecia, kiedy zaspy sięgały powyżej głowy kilkuletniego dziecka. Marzyła jej się kariera baletowa, uczęszczała nawet do szkoły baletowej i przy jej wielkim talencie czekała ją świetna przyszłość na deskach teatrów.

Najpierw nauczę się tańczyć, a potem pójdę do klasztoru. Zamknę się w swoim pokoju, podwinę habit i będę tańczyć - taki plan na życie przedstawiła 8-letnia Magda Wałęsówna zakonnicy, która zapytała ją, kim chce zostać.

O tym, że zostanie zakonnicą, zadecydował jej ojciec, który chciał mieć w rodzinie kogoś, kto będzie się za niego modlić. Magda pracowicie jednak ćwiczyła balet. Zaciskała zęby i powtarzała setki razy te same figury, ignorując ból stóp. Zapowiadała się na świetną tancerkę, ale w 1997 roku uszkodziła sobie rzepkę. Kontuzja wyeliminowała ją na kilka tygodni z tańca, ale wytrzymała i wróciła do swojej pasji. Rok później kontuzja powtórzyła się.

W końcu zrezygnowała. Poszła na studia teologiczne, poznała męża, urodziła syna Szymona. Została katechetką i uczy w szkole. Jest rozwiedziona.

Jarosław

Jarosław Wałęsa poszedł w ślady ojca i związał swoje życie z polityką. To u jego boku rozpoczął karierę, podejmując w 2002 roku pracę w jego biurze. Ojca wspominał jako wymagającego szefa.

Przez dwa lata pochwalił mnie tylko raz - mówił w rozmowie z trójmiejskim dodatkiem do "Gazety Wyborczej".

Potem Jarosław dwukrotnie był posłem na Sejm, a także europosłem.

W 2011 roku jechał swoją hondą CBR1000 z Gdańska do Warszawy, kiedy zderzył się z toyotą rav4, której kierowca najprawdopodobniej nieprawidłowo włączył się do ruchu. Obrażenia były ciężkie, operacja trwała 5 godzin. Pozostała po nich "pamiątka" w postaci tytanowych płytek w plecach i nogach. Jarosław Wałęsa sam siebie żartobliwie nazywał potem "człowiekiem z tytanu".

Każde z moich 38 urazów mogłoby mnie położyć do łóżka na 6 miesięcy, a tymczasem już 3 miesiące po wypadku rozpocząłem rehabilitację - mówił w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

W 2011 roku wziął dyskretny ślub z Eweliną Jachimek, którą poznał rok wcześniej. W trakcie rehabilitacji narzeczona troskliwie się nim opiekowała. O tym, że przestał być kawalerem, poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Jarosław Wałęsa zmienił status związku z "w związku" na " w związku małżeńskim" - można było potem przeczytać w jego statusie.

Kolejny ślub, tym razem kościelny, wzięli 2 lata później, w gdańskim klasztorze sióstr Brygidek. Wesele natomiast odbyło się w posiadłości Lecha Wałęsy.

Wesele było jedną z pilnie strzeżonych tajemnic rodziny Wałęsów. Do tego stopnia, że informacją o ślubie zaskoczeni byli przyjaciele i znajomi byłego prezydenta - pisał wtedy "Super Express".

 Przemysław

Przemysław, trzecie dziecko byłego prezydenta, został znaleziony martwy 8 stycznia tego roku w swoim gdańskim mieszkaniu. Prokuratura wykluczyła działanie osób trzecich, jednak, jak udało się ustalić dziennikarzom trójmiejskiego dodatku do "Gazety Wyborczej", przyczyną śmierci był "niezdrowy tryb życia".

Przemysław Wałęsa był jednym z mniej znanych dzieci byłego prezydenta. Właściwie tylko raz było o nim głośno, kiedy w 1993 roku spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu. Poszkodowana została wtedy jedna osoba. Adwokat, który go bronił, twierdził jednak, że Przemysław Wałęsa znajdował się w stanie "pomroczności jasnej". Sąd drugiej instancji nie dał się przekonać i zasądził rok i 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

Drugi raz pod wpływem alkoholu spowodował wypadek 10 lat później, wtedy w jego organizmie stwierdzono 1,9 promila alkoholu. Po przyznaniu się do winy otrzymał wyrok roku więzienia w zawieszeniu.

W przeciwieństwie do swojego rodzeństwa, Przemysław stronił od mediów i życia publicznego. Wybrał pracę w Straży Granicznej. Jeszcze jako student ożenił się z Eweliną, studentką psychologii. Mieli dwóch synów, ale niedługo po urodzeniu się drugiego, zdecydowali się na rozwód. Nie udało się także kolejne małżeństwo Przemysława Wałęsy, z Katarzyną.

 

Sławomir

Sławomir jest drugim synem Lecha Wałęsy. O nim również niewiele wiadomo.

Jestem nijaki, przeciętny szarak. Raczej nie interesuję się żadnymi sprawami dogłębnie - mówił w 1990 roku w jednym z nielicznych wywiadów.

Głośno zrobiło się o nim w 1992 roku, kiedy potrącił na jednej z gdańskich ulic 51-letnią nauczycielkę. Był trzeźwy. Sąd jednak skazał go na 2 lata w zawieszeniu oraz 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dwa lata później, tym razem już pod wpływem alkoholu, spowodował kolejny wypadek. I kolejny wyrok: 2 lata w zawieszeniu na 5 lat i 15 tysięcy grzywny. Przez 6 lat miał też nie prowadzić samochodów.

W 1995 roku ożenił się z Eweliną, 20-letnią wtedy studentką politologi. Z tego związku urodziło im się dwóch synów, jednak sam związek nie przetrwał.

To mądry inteligentny chłopak i wie wszystko o komputerach, ale chyba nie ma szczęścia - oceniała go w jednym z wywiadów matka, Danuta Wałęsowa.

Sławomir Wałęsa jest informatykiem, jednak nie jest tajemnicą, że zmaga się z problemem alkoholowym.

Bogdan

Bogdan Wałęsa urodził się w 1970 roku i jest najstarszym dzieckiem Lecha i Danuty Wałęsów. Działalność opozycyjna ojca była mu nieobca już od małego dziecka. Jak pisze "Wprost", jako 10-latek udzielał już wywiadów. Na pytanie, czy robiłby to samo, co ojciec, odpowiadał, że tak, ale lepiej. Często obrywał za działalność ojca. Policjanci zaczepiali go na ulicy i bili na przykład za kolczyk w uchu. Ówczesny rzecznik prasowy rządu, Jerzy Urban, śmiał się z niego, nazywając go "pedałem".

Ożenił się jako 20-latek z Agnieszką, pedagożką szkolną. Młoda para otrzymała od Lecha Wałęsy piętrowy dom w Rumii. Urodziła im się córka Weronika. Małżeństwo jednak rozpadło się, a dom został sprzedany. Bogdan wstąpił do UOP-u, gdzie poznał kolejną swoją żonę, Małgorzatę. Mają syna.

 

 

Więcej o:
Komentarze (51)
Maria Victoria przyjaźniła się z Herbuś, Jarosław zarabiał u ojca 800 zł, a Magda miała zostać... Burzliwe życie dzieci Lecha Wałęsy
Zaloguj się
 • Gość: gałka

  Oceniono 44 razy 38

  Trzeba przyznać że chociaż może jedne więcej drugie mniej, ale piękne ma te dzieci

 • Gość: lo

  Oceniono 35 razy 33

  Ladne dzieci, choc nieszczesliwe..

 • jawanda

  Oceniono 57 razy 23

  Odczepcie się.Działalności Lecha Wałęsy zawdzięczacie to,że możecie bzdury sobie wypisywać.Gdyby nie on mielibyście tak jak w Rosji,wszystko pod kontrolą,internet przede wszystkim.Jego dzieci miały trudne dzieciństwo,bo ojca nie było w domu,a jak był,to na oczach dzieci wywlekała go milicja.Co do zarzutów,że broni swoich dzieci,jak ma postąpić ojciec który czuje się odpowiedzialny za swoje potomstwo?Zawsze będzie stawał po ich stronie o bronił je.Jak jesteście tacy wyrywni do oceniania,to przyjrzyjcie się rodzinie Kaczyńskich.Marta jedynaczka i co z niej wyrosło?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 23 razy 11

  "...robiła to prawie za darmo. Zarabiała niewiele ponad 1500 zł."

  hahahaha, to znaczy że większość Polaków pracuje prawie za darmo :D

 • beblok

  Oceniono 16 razy 8

  "Głośno zrobiło się o nim w 1992 roku, kiedy potrącił na jednej z gdańskich ulic 51-letnią nauczycielkę. Był trzeźwy. Sąd jednak skazał go na 2 lata w zawieszeniu oraz 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dwa lata później, tym razem już pod wpływem alkoholu, spowodował kolejny wypadek. I kolejny wyrok: 2 lata w zawieszeniu na 5 lat i 15 tysięcy grzywny. Przez 6 lat miał też nie prowadzić samochodów."

  Skoro w 1992 roku za potrącenie 51-letniej nauczycielki dostał zakaz sądowny kierowania pojazdami a dwa lata później spowodował kolejny wypadek pod wpływem alkoholu to dlaczego nie siedział? Mało że po pijaku kierował to jeszcze złamał zakaz sądowny. Każdy normalny obywatel dostałby pakę ale jak widać są równi i równiejsi. Tatuś zadziałał pewnie. Ot polska sprawiedliwość. Na szczęście po śmierci wszyscy są równi i każdy kiedyś umrze bez względu na koneksje.

 • harystoh

  Oceniono 36 razy 8

  ODCZEPCIE SIE OD PANA PREZYDENTA LECHA WALESY I JEGO RODZINY. DZIEKI JEMU MAMY WOLNA POLSKE I NIKT NAM W KASZE NIE PLUJE MOWIAC CO MAMY ROBIC. KTO TEGO NIE ROZUMIE NIECH WYBIERA DRUGI KRAJ. PAN PREZYDENT MOWIL I MOWI PRAWDE A JEGO ZNANE POWIEDZENIE: "Jak zwyciezymy - wychodze ostatni, jak przegramy - wychodze pierwszy. Po wsze czasy winno sluzyc jako znamie BOHATERSTWA. Pokazcie mi takiego drugiego czlowieka w tych czasach. KRYTYKOWAC KAZDY NIEROZSADNY POTRAFI TYM BARDZIEJ POLAK!!! SEREDECZNE WSPOLCZUCIE PANIE PREZYDENCIE. DLA MNIE JEST PAN BOHATEREM

 • Gość: znajoma

  Oceniono 6 razy 6

  p. Katarzyna była drugą żoną Sławomira, nie śp. Przemysława.... sprawdzajcie informacje...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 26 razy 6

  Magda: "Została katechetką i uczy w szkole. Jest rozwiedziona."

  Bogdan: "Małżeństwo jednak rozpadło się"


  Sławomir: "Z tego związku urodziło im się dwóch synów, jednak sam związek nie przetrwał."
  Przemysław: Mieli dwóch synów, ale niedługo po urodzeniu się drugiego, zdecydowali się na rozwód."

  Kwintesencja katolicyzmu, przysięga "...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci." - KRZYWOPRZYSIĘZCY !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX