Jacek Borkowski zagrał w "Szopce". Fani na FB: Co za wstyd! DNO! Co na to aktor? Odpowiada

"Szopka Noworoczna" zbulwersowała wielu widzów. W produkcji TVP wystąpił też ukochany przez wielbicieli "Klanu" Jacek Borkowski. Jak aktor komentuje swój udział w noworocznym programie?

Stronniczość, brak dystansu oraz wreszcie seksistowskie i rasistowskie żarty to tylko niektóre z błędów, jakie komentatorzy wytykają realizatorom "Noworocznej Szopki", wyemitowanej 1 stycznia w TVP (do zobaczenia też w internecie). W produkcji Marcina Wolskiego wzięło udział szereg znanych widzom Telewizji Polskiej aktorów - Jerzy Zelnik,Tadeusz Chudecki ("M jak miłość") czy Katarzyna Sawczuk ("Voice of Poland"). Na ekranie można było zobaczyć też Jacka Borkowskiego, co bardzo nie spodobało się jego fanom. Na Facebooku aktora, związanego z "Klanem" od samego początku serialu, internauci dali wyraz swojemu niezadowoleniu:

DNO!!! Tak się sprzedać!!! - pisał oburzony fan
To, co pokazał Pan w tej "szopce kurskiego", to dno totalne. Można się nie zgadzać, mieć inne zdanie i poglądy ale brak szacunku i drwina z innych na takim poziomie, jaki pokazaliście w tej szopce to straszne. Strach się bać co będzie jutro - czytamy inny komentarz.
Panie Jacku - miałam Pana za porządnego człowieka... Współczułam Panu. Czasem lepiej o pewnych rzeczach nie wiedzieć, nie doczekać ich. Żenada!

Na niektóre z wpisów, Borkowski odpowiedział:

Panie Jacku, to było kompletne dno. Miałam o panu dużo lepsze zdanie. Teraz mi wstyd, ze tak źle pana oceniałam
Czasami daje się ciała, zawodzi czujność i zdrowy rozsądek... Niestety - odpisał Borkowski.

Jacek Borkowski rozmawia z fanemJacek Borkowski rozmawia z fanem Screen z Facebook.com/jacek.borkowski.54

W rozmowie z Plotek.pl Jacek Borkowski jasno stwierdził, że do udziału w "Szopce" podszedł tylko i wyłącznie jako do zawodowego wyzwania.

Jestem rodzaju męskiego, a nie "rodzaju trendy". Wszystkie swoje decyzje biorę na klatę. Jeżeli się zgodziłem, to znaczy, że się zgodziłem i wszelkiego rodzaju konsekwencje wynikające z moich decyzji zawsze ponosiłem. Tym razem tak samo. Jeżeli przyjąłem do wykonania określone zadanie zawodowe, to je wykonałem. A wartość merytoryczna i jakoś wykonania? To już pytanie do realizatorów i autora przedsięwzięcia. Nie polemizuje ani czy to dobre czy złe, ani w kontekście politycznym. W ogóle na politykę nie patrzyłem. To, co się dzieje aktualnie, to upolitycznienie absolutnie wszystkiego, uważam za absurdalne. Odrobina śmiechu chyba by się nam wszystkim przydała. Radziłbym się wszystkim zastanowić nie nad programikiem telewizyjnym, tylko na tym, co jest naprawdę warte rozmowy.

A jakie jest Wasze zdanie o "Szopce Noworocznej"?

Zobacz wideo

ZI

Co sądzisz o 'Szopce Noworocznej' TVP?