Nie żyje przyjaciółka Anny Lewandowskiej. O pomoc dla niej trenerka prosiła internautów

Anna Lewandowska w ostatnich miesiącach była bardzo zaangażowana w zbiórkę pieniędzy na leczenie Beaty Maciejewskiej-Wefle. Polski Związek Karate Tradycyjnego właśnie poinformował o śmierci karateczki.

Polski Związek Karate Tradycyjnego na swoim Facebooku przekazał wiadomość o śmierci Beaty Maciejewskiej-Wefle. Karateczka była przyjaciółką Anny Lewandowskiej.

Prawdziwy Wojownik nigdy nie umiera, tylko odchodzi... Beata Welfle odeszła dzisiejszej nocy. Nie płaczemy. Jesteśmy dumni, że była z nami i pokazała nam, jak walczyć! Do zobaczenia, Wojowniczko! - czytamy.

Żona Roberta Lewandowskiego spopularyzowała akcję zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację karateczki. Zachęcała też do okazywania jej wsparcia w krótkich filmikach.

Beata Maciejewska to sportsmenka, karateczka, a prywatnie przyjaciółka Anny Lewandowskiej. W 2007 roku zdiagnozowano u niej glejaka anaplastycznego o złośliwości III stopnia. Przez 9 lat walczyła z chorobą. Jednak na przełomie sierpnia i września dowiedziała się, że terapia przestaje działać, a guz znów zaczął się rozwijać.

ZI